Seime vyko konferencija „Sugrąžinkime talentus Lietuvai“

autorius Solidarumas

Gegužės 17 d., penktadienį, Seimo Spaudos konferencijų salėje vyko Seimo nario Arūno Dudėno inicijuojama konferencija „Sugrąžinkime talentus Lietuvai“.

Kiekvienais metais iš Lietuvos geresnės ateities ieškoti išvyksta apie 10 proc. abiturientų. Paragavę tarptautinių studijų patirties ir įgiję išsilavinimą absolventai atsiduria kryžkelėje: ar kurti gyvenimą užsienyje, ar sugrįžti į Lietuvą.

Kyla klausimas – ar mes norime susigrąžinti savo žmones atgal į Lietuvą? Kokios tam yra sudarytos sąlygos? Ką apie tai galvoja patys absolventai? Koks verslo ir viešojo sektoriaus požiūris į užsienyje patirties įgijusius jaunuolius?

Tokie klausimai iškelti konferencijos metu.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Robertas Dargis teigė, jog  „žmonių reikia čia ir dabar, nes visa valstybės išlaikymo sistema priklauso nuo žmonių, kurie moka mokesčius. Jokia „virtuali Lietuva“ nepapildo „Sodros“ biudžeto, todėl jis kiekvienais metais eina gilyn.“

Konferencijoje kalbėjusio migracijos eksperto Dainiaus Paukštės duomenimis, 2050 metais Lietuvoje pirmą kartą vyresnio amžiaus žmonių bus daugiau nei jaunimo.

Vienos pagrindinių emigracijos priežasčių- ruošiami Lietuvos darbo rinkai nereikalingi specialistai, žmonės neranda darbo, todėl ir emigruoja.

“Patriotinės dainos čia nepadės. Žmogui, be patriotizmo, reikia valgyti, mokėti už sveikatą ir šilumą“,- teigė Robertas Dargis.

0 komentaras
0

Palikti komentarą