Seimo nariai atmetė Prezidentės veto – naujas Darbo kodeksas priimtas

autorius Solidarumas
seimas

Apgailestaujame, kad Seimo nariai neišgirdo tautos balso. Būdami po dvi ir daugiau kadencijų Seime, matyt atitrūko nuo realybės. Rugsėjo 14 dieną vykusiame posėdyje 74 seimo nariai atmetė Prezidentės veto ir tokiu būdu įteisino nepalankius darbuotojams darbo santykius.

Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus teigimu, tik konkurencinėje aplinkoje žmogus gali būti laimingu. Manome, kad laimingu žmogus gali būti tik socialiai atsakingoje aplinkoje.

Konkurencija be socialinio saugumo, kurioje jaunimas konkuruoja su vyresniąja karta, kur nėra solidarumo tarp darbuotojų, kur nėra pasitikėjimo darbdaviu, kur nėra vietos darbuotojų atstovavimui, kur yra baimė kurti profesines sąjungas. Tai stresas dėl neužtikrintos rytdienos, baimė pareikalauti saugių darbo sąlygų ir adekvataus darbo užmokesčio už savo darbą.

Išreiškiame viltį, kad Ministras pirmininkas laikysis savo pažado, duoto profesinėms sąjungoms,  jog naujasis Darbo kodeksas bus taisomas ir koreguojamas dar šios kadencijos Seimo, kuriame bus įtvirtintos garantijos profesinių sąjungų renkamų organų nariams, ribojamos galimybės sudarant terminuotas darbo sutartis, bus sudarytos galimybės profesinėms sąjungoms derėtis dėl darbo užmokesčio ir socialinių garantijų.

Kviesime balsuoti už partijas, kurios atsakingai balsavo už darbo kodeksą.

Visi norintys gali susipažinti su duomenimis kaip Seimo nariai balsavo.

Pirmininkė Kristina Krupavičienė

Atstovas spaudai Vytautas Kašėta Tel.: 8 5 2621743

0 komentaras
0

Palikti komentarą