Siekiame didinti minimalią algą iki 450 eurų

autorius Solidarumas
IMG 3949

Gruodžio 10 –ąją posėdžiavusi Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ koordinacinė taryba priėmė nutarimą kreiptis į LR Trišalę tarybą dėl minimalios mėnesinės algos pakėlimo iki 450 eurų bei valstybės remiamų pajamų didinimo.

Koordinacinė taryba pritarė naujosios Vyriausybės programai ir palaiko tokias nuostatas, kuriose numatyta automatiškai indeksuoti pensiją iš valstybės biudžeto, profesinė kaupiamoji pensija, kuriai netaikomi gyventojų pajamų ir įmonių pelno mokesčiai, SODROS skolos perkėlimas į valstybės biudžetą, senatvės pensijos didinimas 40 eurų, pensijų kompensavimo užbaigimas iki 2017 m. liepos 1 d.

Posėdyje išrinkta ir nauja valdybos narė – Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Ramutė Minkevičienė, nutarta bendradarbiauti su Karių teisių gynimo centru bei Sodros darbuotojų profesine sąjunga.

Taip pat pristatyti nauji projektai, atšaukti bei patvirtinti nauji Koordinacinės tarybos nariai.

Kreipimesi į LR Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį siūloma LR Trišalei tarybai pavesti paruošti Nacionalinį socialinių partnerių ir politinių partijų susitarimą dėl atlyginimų didinimo. Darbo santykiuose turi būti ne vien tik liberalizavimas, bet ir kolektyvinės derybos tam, kad didėtų vidutinis atlyginimas, o MMA būtų mokamas tik už nekvalifikuotą darbą.

Atskirame kreipimesi į Seimo narius, prašome atidėti naujo Darbo kodekso įsigaliojimą pusei metų ir grąžinti jį svarstyti Trišalei tarybai.

Darbo kodekso ir Socialinio modelio priėmimas tinkamai jų neaptarus Trišalėje taryboje ir neradus subalansuotų sprendimų, padidintų susipriešinimą visuomenėje, emigracijos mastą, mažintų lojalumą šaliai, kas šiuo metu būtų per daug pavojinga.

IMG 3960

IMG 3956

IMG 3955

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą