Širvintų rajono darbo ieškantis jaunimas mokėsi konkuruoti dėl pajamų

autorius Solidarumas

Kovo 26 dieną Vilniaus teritorinės darbo biržos Širvintų skyriuje darbo ieškantis jaunimas dalyvavo profesoriaus Rimvydo Jasinavičiaus seminare „Enterprenerystės įgūdžiai: kaip tapti ir būti lyderiu nuolatinėje kovoje dėl pajamų“. Seminaras organizuotas įgyvendinant Europos komisijos finansuojamą projektą „Partnerystės sukūrimas Jaunimo garantijų schemos įkūrimui Vilniaus apskrityje“.

Renginio pradžioje jaunimui projektą pristatė Vytautas Kašėta, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovas. Pristatant projektą jaunimui, pabrėžta, kad šio projekto dėka jaunimas turi galimybę įgyti pirmąją darbinę praktiką bei įsidarbinti. Projektas vykdomas visose Vilniaus apskrities savivaldybėse, kiekvienoje rengiant po tris seminarus. Pirmąjį seminarą veda Mykolo Riomerio universiteto profesorius Rimvydas Jasinavičius. Per sekančius seminarus vyksta susitikimai su tos savivaldybės darbdaviais.

Profesorius seminare dalyvavusį jaunimą skatino susimąstyti, klausė kur jauni žmonės mokomi uždirbti pinigus – šeimoje, kokiose mokyklose ir t.t. Deja, nuo pat vaikystės žmogus mokomas ne uždirbti pinigus, o kitų, tiesioginio ryšio su pajamomis neturinčių dalykų – gauti kuo geresnius pažymius mokykloje, įstoti į universitetą, gauti diplomą, išsilavinimą ir t.t.

Profesorius R.Jasinavičius pristatė rezultato siekimo strategiją, piniginių pajamų tipus, būdus savo finansiškai geresnei ateičiai susikurti. Taip pat pristatė kilimo karjeros laiptais pakopas.

R.Jasinavičius teigė, jog nauda, kurią sukuria darbuotojas turi būti didesnė už darbuotojui mokamą atlyginimą. Darbdavys niekada neatleis iš darbo ir visaip skatins jam didelę pridėtinę vertę sukuriančius darbuotojus.

Projektą įgyvendina Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacija kartu su partneriais Vilniaus teritorine darbo birža, Lietuvos profesine sąjunga “Solidarumas”, Lietuvos darbo federacijos Jaunimo organizacija, Viešąja įstaiga „Projektų valdymo ir mokymo centras“.

Įgyvendinant projektą siekiama suteikti galimybes jaunimui patekti į darbo rinką ir joje išlikti, derinant darbinius ir įsidarbinimo gebėjimus su darbdavių darbo paklausos reikalavimais.

{phocagallery view=category|categoryid=225}

0 komentaras
0

Palikti komentarą