Skaidrumas apsaugos nuo nesąžiningų darbdavių

autorius Ričardas

2021 m. gegužės 24 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, jos pavaduotoja Jovita Pretzsch, generalinis sekretorius Ričardas Garuolis, Užsienio projektų vadovė Daiva Kvedaraitė, teisininkė Lina Bertlingė nuotoliniu būdu susitiko su Lietuvos įdarbinimo įmonių asociacijos prezidente Aurelija Maldutyte ir valdybos nariu Valdu Strazdu.

Susitikimo metu aptartos darbuotojų įdarbinimo problemos ir jų sprendimo būdai. Profesinės sąjungos atstovai kėlė klausimą kaip apsaugoti darbuotojus nuo nesąžiningų darbdavių, kurie apgaudinėja darbuotojus ir sukelia socialinį dempingą, įdarbindami ir nuomuodami juos Lietuvos ir užsienio darbdaviams.

Įdarbinimo įmonių asociacijos atstovai atskleidė, kad geriausia priemonė kovoti su nesąžiningais darbdaviais nuo kurių kenčia ne tik darbuotojai, bet ir sąžiningi darbdaviai yra skaidrumas.

Buvo sutarta, kad Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos įdarbinimo įmonių asociacija glaudžiau bendradarbiaus, kad būtų įgyvendintos jau sukurtos didesnį darbo rinkos skaidrumą užtikrinančios priemonės (pvz:. Statybininko tapatybės kortelė STATREG) ir kuriamos naujos priemonės.

0 komentaras
0

Palikti komentarą