ŠMM įvyko derybinis posėdis dėl šakos kolektyvinės sutarties

autorius Solidarumas
deryb2016

Kovo 9 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) įvyko derybinis posėdis dėl šakos kolektyvinės sutarties. Dalyvavo LŠDPS, LŠPS, LMPS, LŠĮPS, LAMPS atstovai ir ŠMPS „Solidarumas“ pirmininkė Ramutė Minkevičienė. Tai pirmasis derybininkų susitikimas po grįžimo į derybas nutraukus streiką.

Tiesa, kol streikuojančios profesinės sąjungos derėjosi su Vyriausybe dėl streiko nutraukimo, posėdžiai ministerijoje toliau vyko su LPS „Sandrauga“ ir LAMPS. Pastarosios organizacijos per keturis mėnesius susitarė dėl šakos kolektyvinės sutarties mokslo ir studijų srities bei baigiamųjų nuostatų.

Posėdžio pradžioje pakeistas derybų reglamentas, nes per derybų pertrauką susijungė LMPS ir KŠDPS. Todėl nuo šiol abiem derybų pusėms atstovaus po septynis derybininkus.

Ministerijos derybininkai bandė profesinėms sąjungoms primesti įsipareigojimus įgyvendinti Valstybinės švietimo 2013-2022 metų strategijos tikslus, smulkiai detalizuojant, kokių moksleivių ir studentų mokymosi rezultatų būtų siekiama. Galiausiai nutarta to nedaryti ir palikti bendrą formuluotę, jog šalys sutaria, kad įgyvendinamos Valstybinės švietimo 2013-2022 metų strategijos tikslus ir siekdamos geresnės ugdymo ir mokymo kokybės, telkia pedagogų bendruomenę švietimo pažangos darbams.

Kalbant apie klasės krepšelio įvedimą, ŠMM Švietimo ekonomikos skyriaus vedėja, laikinai einanti Ekonomikos departamento direktoriaus funkcijas Kristina Markelienė pasiūlė į sutarties projektą nerašyti, kad ši metodika įvedama nuo 2017 m. sausio 1 d., nes esą yra abejotina, ar tam bus skirta papildomų lėšų. Profsąjungų atstovai su tuo nesutiko, todėl klausimas balsavimui neteiktas, o į protokolą įrašyta atskiroji ŠMM derybininkės nuomonė.

Svarstant pedagogų atlyginimų kėlimo klausimą, diskutuota dėl bene kiekvieno žodžio. Susitarta dėl tokių formuluočių: Didinti pedagoginių darbuotojų (išskyrus vadovus, pavaduotojus, ugdymą organizuojančių skyrių vadovus) minimalius tarnybinių atlyginimų koeficientus pasiekiant vidutinį dydį nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. Nuo 2017 m. sausio 1 d. koeficientai didinami iki maksimalaus dydžio tam skiriant papildomų lėšų.

Kitas posėdis numatytas kovo 31 d., 10.30 val.

Parengė R.Minkevičienė pagal LŠDPS inf.

0 komentaras
0

Palikti komentarą