Kas penkta Lietuvos moteris darbe patiria seksualinį priekabiavimą

autorius Ričardas

2022 m. birželio 17 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ generalinis sekretorius Ričardas Garuolis dalyvavo Lietuvos statistikos departamento atlikto Gyventojų saugumo tyrimo pristatyme, kuris už Europos Sąjungos (ES) lėšas buvo atliekamas 19 ES valstybėse.

2021 m. balandžio -rugsėjo mėn. atliktas tyrimas atskleidė, kad ketvirtadalis Lietuvos moterų ir penktadalis vyrų yra patyrę fizinį, psichologinį ar seksualinį smurtą. Daugiausiai tokių atvejų pasitaikė artimoje aplinkoje.

Tyrimo rezultatai parodė, kad beveik kas penkta kada nors dirbusi moteris (19,1 proc.) yra patyrusi seksualinį priekabiavimą darbe. Maždaug pusė (54,2 proc.) šį smurtą patyrusių moterų apie tai kalbėjosi su kolegomis ar vadovais, 67,4 proc. – su artimaisiais. 3,9 proc. patyrusių šį smurtą moterų mano, kad seksualinio priekabiavimo atvejai yra gana dažni, kas penkta (21,8 proc.) – nėra labai dažni. Beveik pusė (49,9 proc.) seksualinį priekabiavimą darbe patyrusių moterų manė, kad jie visai nedažni, taip manė ir 74,6 proc. šio smurto nepatyrusių moterų.

Seksualinį priekabiavimą darbe patyrė 6,6 proc. kada nors dirbusių vyrų, iš jų 0.7 proc. patyrė seksualinį priekabiavimą iš moterų, o likę  – iš vyrų pusės.

37,3 proc. apie tai kalbėjosi su bendradarbiais, daugiau kaip pusė (58,2 proc.) – su artimaisiais. Nepaisydami patirto priekabiavimo, 58 proc. šių vyrų mano, kad seksualinio priekabiavimo atvejai yra visai nedažni ar jų nepasitaiko, kas trečias (31,1 proc.) neturėjo nuomonės. Tarp nepatyrusių priekabiavimo vyrų 73,5 proc. manė, kad šie atvejai visai nedažni ar jų nepasitaiko.

Tyrimo išvados pagal kiekvieną šalį pasirodys po metų.

Daugiau žiūrėti čia.

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?