Socialinio dialogo perspektyvos Rytų partnerystės šalyse

autorius Solidarumas

Vasario 19 d. Briuselyje vyko Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forumo 5-osios darbo grupės (Socialinė politika, darbo teisė ir socialinis dialogas) posėdis. Posėdyje dalyvavo pilietinių organizacijų ir socialinių partnerių organizacijų atstvai iš Baltarusijos, Ukrainos, Gruzijos, Azerbaidžano, Armėnijos. Tarp jų ir tiesiai iš Maidano atvykę Ukrianos laisvųjų profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Mikhailo Volynets, Ukrainos mažų ir vidutinių įmonių darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Viacheslav Roi, Paslaugas teikiančių organizacijų koalicijos pirmininkas Rostislavas Dzundza. M.Volynets bei R.Dzundzai buvo sudaryta galimybė vykti į Europos Parlmentą bei dalyvauti ten organizuotame susitikime su politikais ir žurnalistais.

Pradedant darbo grupės posėdį, tylos minuite buvo pagerbti Ukrainoje žuvusiųi žmonių atminimas. M.Volynets sakė, jog Maidane susirinkusiems žmonėms reikalinga įvairiopa pagalba: sužeistiesiems kraujas, medikamentai, taip pat reikalinga ir materialinė parama. Ypač reikalingas kitų šalių solidarumas ir politinis palaikymas. Kai kurie valdančiosios daugumos politikai, tame tarpe prezidentas, visiškai susikomprovitavo visuomenės akyse. Žmonės negalėjo patikėti, kad jų valdžia gali panaudoti tokią brutualią jėgą prieš taikius gyventojus. Ukrainos žmonės jau nieko nebebijo, net mirti.Šalis priartėjo prie pilietinio karo.

Pilietinės visuomenės forumo 5-osios grupės posėdyje kalbėta apie situaciją ir kitose Rytų partnerystės šalyse, scoialinio dialogo sampratą, esamas struktūras ir socialinių partnerių situaciją, pasikeista patirtimi. Apie Lietuvos patirtį pereinant iš vienos santvarkos į kitą bei integruojantis į ES pristė LPS „Solidarumas“ atsakingoji sekretorė Kristina Krupavičienė.

Įvykiai Ukrainoje parodė, jog egzistuojanti socialinio ir pilietinio dialogo Europos mokymo fondo direktorė Madlen Sorban pristatė Fondo, kuris atsakignas už profesinį mokymą, perkvalifikavimą, veiklą Rytų partnerystės šalyse. Ji ragino pilietinių organziacijų atstovus aktyviau įsitaraukti į profesinio mokymo politikos formavimą ir įgyvendinimą. Europos užsienio veiksmų biuro atstovė Vivian Konnari kalbėjo apie ES požiūrį į Rytų partnerystės politikos ateitį. Monica Bucurenciu, programų vadovė atstovaujanti DG DEVCO, kalbėjo apie Rytų partnerystės finansavimo perspektyvas.

Posėdį vedė ir moderavo LPS „Solidarumas“ tarptautinė sekretorė Daiva Kvedaraitė.

0 komentaras
0

Palikti komentarą