“Solidarumo” nariai dalyvavo Lenkijos profesinių sąjungų organizuotoje visuotinėje protesto akcijoje

autorius Solidarumas

Rugsėjo 14 dieną Varšuvoje Lenkijos profesinės sąjungos organizavo visuotinę protesto akciją. Lenkijos profesinės sąjungos reikalauja tikro, o ne imituojamo socialinio dialogo tarp profesinių sąjungų, darbdavių ir vyriausybės.

Jau kuris laikas Lenkijos vyriausybė naudoja Trišalę tarybą tik tam, kad pristatytų savo poziciją be derybų su socialiniais partneriais.

Visuotinėje protesto akcijoje Varšuvoje iš viso dalyvavo apie 200 000 žmonių, tarp kurių buvo ir gausi Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” narių grupė.

Akcijos pradžioje vyko diskusija, kurioje turėjo dalyvauti visos socialinio dialogo šalys, tačiau dalyvavo tik trijų Lenkijos profesinių sąjungų centrų pirmininkai, darbdaviai ir politikai dėl neaiškių priežasčių neatvyko.

Protesto akcijos eisenoje tiek Lenkijos profesinių sąjungų nariai, tiek praeiviai, išvydę, jog jų reikalavimus palaiko bei prie akcijos prisideda lietuviai, nuoširdžiai dėkojo, dovanojo gėles, palaikė gausiais plojimais.

Pagrindinėje protesto scenoje palaikomuosius žodžius tarė Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkė Aldona Jašinskienė, jos kalbą palydėjo gausūs šimtatūkstantinės minios ablodismentai.

Lenkijos profesinės sąjungos buvo iškėlusios šiuos reikalavimus:

• pakeisti referendumo rengimo įstatymą taip, kad pakaktų 500 000 piliečių parašų tam, kad būtų organizuojamas referendumas.

• atšaukti darbo kodekso pataisas, kurios numato įteisinti, taip vadinamą, lansktų darbo grafiką, kai nebūtų mokama už darbo viršvalandžius, suminė darbo apskaita leistų dirbti po 12 valandų kasdien pusę metų.

Kiti reikalavimai:

• Sutrumpinti pensinį amžių darbuotojams, dirbantiems ypatingomis, kenksmigomis, pavojingomis sąlygomis;

• Priimti įstatymą, kuris ribotų terminuotų darbo sutarčių taikymą;

• Garantuoti teisę į mokslą bei užtikrinti švietimo įstaigų finansavimą iš valstybės biudžeto;

• Priimti įstatymus, kurie suteiktų tam tikras mokestines lengvatas įmonėms, kurios esant sudėtingai situacijai ( prastovom s ir t.t.) neatleidžia darbuotojus;

• Didinti minimalų mėnesinį atlygnimą.
{phocagallery view=category|categoryid=161}

0 komentaras
0

Palikti komentarą