Streikui skelbti reikės ketvirtadalio profesinės sąjungos narių sutikimo

autorius Solidarumas

Vasario 18 dieną Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ iniciatyva organizuotas forumas – diskusija „Jei neturime teisės streikuoti, kaip apginsime darbuotojų teises?“, kuriame dalyvavo didžiausios Lietuvoje veikiančios profesinės sąjungos, Socialinio modelio rengėjų poziciją dėl streikų pristatė projekto vykdytoja VU Teisės fakulteto mokslinių tyrimų centro vyr. specialistė Aušra Bagdonaitė.

Ji pateikė diskusijos dalyviams nemažai staigmenų. Pirma- naujame darbo kodekse kolektyvinė sutartis bus taikoma tik profesinės sąjungos, kuri pasirašė  kolektyvinę sutartį, nariams. Darbo tarybų ir profesinių sąjungų funkcijos bus atskirtos. Darbo tarybos bus renkamos įmonėse kur dirba 50 ir daugiau darbuotojų ir darbo tarybos  užsiims tik darbuotojų informavimu ir konsultavoimu, o profesinės sąjungos sudarys kolektyvines sutartis.

Darbo ginčų komisijos nagrinės visus individualius ir kolektyvinius darbo ginčus. Streikas galės būti  organizuojamas tik dėl interesų konflikto. Streikui skelbti reikės tik ketvirtadalio ne darbuotojų, o profesinės sąjungos narių sutikimo.

Priedas: A.Bagdonaitės pranešimo skaidrės.

P.Grėbliauskas 8686 17391

0 komentaras
0

Palikti komentarą