Surengta protesto akcija „Išgyventi. Negalima emigruoti“

autorius Solidarumas
New Picture 2

Vasario 15 –ąją švietimo profesinės sąjungos Vilniuje organizavo protesto akciją „Išgyventi. Negalima emigruoti!“. Mokytojai į mitingą susirinko su lagaminais, taip norėdami simboliškai pademonstruoti, kad jei nesikeis situacija švietimo srityje, beliks tik emigruoti.

Protesto akcijos dalyviai atsivedė ir savo vaikus. „Vaikai neturi būti eliminuojami iš pilietinio gyvenimo. Mes dažnai nusprendžiame, kad jie per maži, galbūt – dar per kvaili suprasti suaugusiųjų problemas, tačiau gyvenimui juos kaip tik ruošiame ne tiek ugdymo procese, kiek pačiu gyvenimu“, – sakė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

„Reikalaujame atkurti mokinio krepšelio dydį į prieškrizinį lygį, mažinti mokinių skaičių klasėse ir grupėse bei didinti atlyginimus darželių auklėtojams ir mokytojams. Mes dvejus metus kantriai derėjomės, dalyvavome derybų grupėse, bet tai nedavė jokių rezultatų. Vyriausybė tikrai, manau, sutiktų derėtis iki pasaulio pabaigos, kad nereiktų spręsti, bet derybos dėl derybų nieko netenkina. Kai tik paskelbiame streikus, Vyriausybė visada nori išgąsdinti streikuojančius skelbdama, kad tai neteisėta, nelegalu. Bet mes gyvename jau XXI amžiuje, Europos Sąjungos valstybėje, kai tokios priemonės yra teisėtos ir leidžiamos“, – sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

„Politikai verčia mus išvykti iš Lietuvos. Kalbama apie skaitmeninių darbo vietų kūrimą, tačiau koks mokytojas paruoš mokinius tokiam darbui, kai trūksta elementarių dalykų – rašiklių, knygų. Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ palaiko mokytojų streiką, net ir bankininkai, kurie niekada nepalaikė profesinių sąjungų, sako streikuokite,“- protesto akcijoje kalbėjo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė.

Mitinge daug plojimų sukėlė Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Ramutės Minkevičienės pasisakymas.

Švietimo ir mokslo ministerija yra pasiūliusi penkerių metų mokytojų algų kėlimo programą, algų kėlimui nuo 2016 m. rugsėjo ministerija siūlė peržiūrėti šių metų valstybės biudžetą.

Mokytojai reikalauja iki buvusio 2009 metų sausio 1 dienos, nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. pakelti mokinio krepšelio dydį iki 1093 EUR, palaipsniui ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams, didinti kitų pedagoginių darbuotojų atlyginimus, numatyti 3,56 mln. EUR išeitinėms kompensacijoms pensinio amžiaus mokytojams, kurie savo noru palieka švietimo sistemą, bei nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. sumažinti mokinių skaičių klasėse ir vaikų skaičių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse.

Pagal Švietimo ir mokslo ministerijos parengtą algų didinimo penkerių metų planą, nuo 2016 metų rugsėjo pedagoginių darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientai būtų didinami vidutiniškai 1,5 proc., ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo auklėtojų – 6,5 procentais. Tam reikėtų 4,8 mln. eurų.

Mitingą ir vasario 22 d. prasidėsiantį neterminuotą streiką organizuoja šešios profesinės sąjungos: Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“.

Daugiau nuotraukų čia.
{phocagallery view=category|categoryid=328}

0 komentaras
0

Palikti komentarą