Sveikiname Tarptautinės moters dienos proga

autorius Solidarumas

Sveikindami visas moteris  Tarptautinė‎s moters dienos proga, linkėdami pačių gražiausių žodžių, atkreipiame dėmesį į problemas su kuriomis susiduria moterys. Ypač pažeidžiamų darbuotojų (moterų auginančių vaikus, o ypač vienišų motinų, moterų su negalia, pagyvenusių moterų) problemoms spręsti Vyriausybė iki šiol neskyrė tinkamo dėmesio.

Tai patvirtina ir Europos Komisijos  nuolatinės pastabos bei rekomendacijos Lietuvai. Skurdo ir socialinės atskirties mažinimas kelia iššūkių, nes pajamų nelygybė yra viena didžiausių ES. Nepaisant to, kad labai sumažėjo gaunančių socialinę paramą pinigais, rizika atsidurti skurde didėja bedarbiams, pagyvenusiems žmonėms, neįgaliesiems ir vienišiems tėvams.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ Koordinacinė taryba, minėdama Tarptautinę Moters dieną, politikams primena ir siulo:

1.Grąžinti vaiko pinigus (15Eurų)  nepasiturinčioms šeimoms iki vaikui sukaks 18 metų.

2. Stabdyti darbingo amžiaus moterų diskriminaciją, stiprinti investicijas į moterų švietimą ir sveikatos apsaugą, kad jos galėtų iki pensijos išlikti darbo rinkoje ir būti konkurencingomis.

3. Didinti darbo užmokestį tuose ūkio šakos sektoriuose, kur dominuoja moterų darbas.  

4. Nuo 2016 m. liepos 1 d.  didinti MMA, nes dauguma dirbančiųjų moterų vis dar gauna tik minimalų darbo užmokestį.

LPS „SOLIDARUMAS“ KOORDINACINĖS TARYBOS NUTARIMAS

0 komentaras
0

Palikti komentarą