Sveikinimas su Tarptautine moterų solidarumo diena

autorius Solidarumas
geles

Gerb. Moterys, mielos Solidarumo” narės,

Sveikiname su Tarptautine Moters diena!

Tarp įvairių istorinių minėjimų, primenančių Kovo 8-ąją, reikia būtinai paminėti,  tragišką gaisrą Niujorko Triangle fabrike, kuris pasiglemžė daugiau nei 140 čia dirbusių moterų. Kilus gaisrui moterys negalėjo evakuotis iš devinto daugiaaukščio pastato aukšto, nes durys buvo užrakintos, kad jos negalėtų išeiti ir pasidaryti pertrauką. Šis baisus įvykis atkreipė dėmesį į moterų teises, darbo sąlygas ir įstatymus JAV.

Lietuvoje, mes turime lygias galimybes. Šiandien daug moterų yra valdžios struktūrose, yra atsakingos už labai svarbių sprendimų priėmimą. Todėl esame pajėgios prisidėti prie savo šalies vystymosi ir klestėjimo.  Turime atlikti visas užduotys, kad atlyginimai didėtų, kad mūsų vaikai turėtų svajones ir jos pildytųsi, kad Lietuvoje nebūtų skurdo ir smurto.

Vis dar yra tokia tendencija, kad priimant į darbą, pirmenybė teikiama vyrui, o atleidžiant iš darbo – moteriai. Jauna moteris nepatraukli darbdaviui, nes ji gimdo vaikus, turi išeiti motinystės atostogų, profesinėje karjeroje turi daryti pertrauką. Neigiamą darbdavių požiūrį formuoja ir tai, kad moterys turi mažiau laiko, kurį galėtų skirti papildomam darbui, jos susiduria su problemomis, kai nori kelti kvalifikaciją, jos negali vykti į komandiruotes, negali skirti daug laiko viršvalandiniam darbui, nes turi įsipareigojimų šeimai. Vyresnio amžiaus moterys, turinčios darbo patirties taip pat yra nepatrauklios darbdaviui, nes darbdavių nuomone, jų darbo našumas per žemas, jos sunkiau prisitaiko prie pokyčių, naujovių.

Linkiu visoms moterims optimizmo, kūrybiškumo, draugiškumo ir solidarumo tarpusavyje. Būdamos kartu galėsime įveikti sunkumus!

 

Lietuvos profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė

0 komentaras
0

Palikti komentarą