Tarptautinę slaugytojų dieną pasveikintos Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės slaugytojos

autorius Solidarumas

2015 m. gegužės 12 d. Slaugos darbuotojų profesinė sąjunga Solidarumas surengė akciją prie VšĮ Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Tarptautinei slaugytojų dienai paminėti. Nuo ankstaus ryto į ligoninę atvykstantiems pacientams ir darbuotojams buvo dalinami informaciniai lapeliai su priminimu apie slaugytojų profesinę šventę.

Akcijos tikslas – ne tik priminti apie Tarptautinę slaugytojų dieną, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į slaugytojams aktualias problemas: mažą darbo užmokestį, didelius darbo krūvius bei slaugytojų trūkumą.

Jau dabar daugelyje Lietuvos gydymo įstaigų nuolat trūksta slaugytojų, dėl to slaugytojos dirba dideliais darbo krūviais ir negali kiekvienam pacientui skirti tiek dėmesio, kiek norėtų. Dėl mažų atlyginimų daugelis slaugytojų negali pragyventi dirbdamos vienu etatu, todėl priverstos dirbti papildomai, dažnai savo sveikatos sąskaita. Slaugytojų trūkumo problema tampa vis aktualesnė ne tik dėl didėjančio poreikio – visuomenei senstant daugėja žmonių, kuriems reikalinga slauga – bet ir dėl bendro slaugytojų skaičiaus mažėjimo.

Jeigu Norvegijoje dirba 14 slaugytojų 1000-čiui gyventojų, Airijoje – 13, Vokietijoje – 11, tai Lietuvoje tik 7. Be to Lietuva yra viena iš dviejų ES šalių narių, kur bendras slaugytojų skaičius mažėja (šaltinis: OECD Health Statistics 2014, http://dx.doi.org/10.1787/health-data-en; Eurostat Statistics Database).

Slaugytojos taip pat sensta (vidutinis slaugytojų amžius Lietuvoje – apie 50 metų), išeina į pensiją, jaunimas nenoriai renkasi slaugytojo profesiją, o ir didelė dalis baigusiųjų slaugos studijas emigruoja arba kiek padirbę renkasi kitas sritis.

Taigi, pasveikinkime slaugytojas Tarptautinės slaugytojų dienos proga ir pasidžiaukime, kad jos dar yra ir kantriai dirba savo nelengvą ir atsakingą darbą, padėkokime joms už pasiaukojimą, už rūpestį, širdies šilumą ir už profesionalumą. Slaugos darbuotojų profesinės sąjungos Solidarumas vardu linkime slaugytojams nebūti abejingiems ne tik paciento, bet ir savo poreikiams bei sveikatai.

Slaugos darbuotojų profesinės sąjungos Solidarumas pirmininkė Jurgita Žiūkienė
Tel. +370 686 44654
solidarumas.rvul@gmail.com
{phocagallery view=category|categoryid=299}

0 komentaras
0

Palikti komentarą