Trišalė taryba sutarė dėl minimalaus atlyginimo didinimo sąlygų

autorius Solidarumas
tri mma

2017 m. rugsėjo 21 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko Trišalės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo jos nariai Lietuvos profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė ir jos pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas.

 
Daugiausiai buvo svarstomas minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) didinimo klausimas. Po Lietuvos banko atstovų pasisakymo, kad MMA didinimas, kuris yra svarbus daugiau nei 200 000 Lietuvos darbuotojų, neišspręs jų ir šalies ūkio problemų todėl būtina ieškoti kitų būdų sprendžiant socialines ir ekonomines Lietuvos problemas, darbdavių atstovai Trišalėje komisijoje reikalavo iš viso MMA nedidinti, o daugiau dėmesio skirti vidutiniam šalies darbo užmokesčiui. Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Egle Radišauskienė su tuo nesutiko pareiškusi, kad Vyriausybė jau suplanavo ir turi galimybių pakelti minimalų atlyginimą iki 400 eurų per mėnesį ir pasiūlė balsuoti.  
 
Profesinės sąjungos sutiko su Vyriausybės siūlymu nuo 2018 m. kelti MMA tik 20 eurų su sąlyga, jei Neapmokestinamas pajamų dydis (NPD) bus padidintas nuo 310 iki 380 eurų ir o šeimoms, auginančioms vaikus, bus kiekvieną mėnesį mokami 30 eurų už kiekvieną vaiką, nepriklausomai nuo jos pajamų.
 
Trišalė taryba pritarė šiam kompromisui.
 
Taip pat Trišalėje taryboje sutarta, kad ateityje MMA kasmet bus didinamas atsižvelgiant į šalies ūkio augimą ir sudarys 45-50 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio.
 
Panaudota Lietuvos respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuotrauka
 
 
0 komentaras
0

Palikti komentarą