UAB „Visatex” profesinė sąjunga „Solidarumas” sukilo prieš pasibaisėtinas darbo sąlygas

autorius Solidarumas
visatex susi

2018 m. birželio 11 d. Visagine įvyko UAB „Visatex” profesinės sąjungos „Solidarumas” susirinkimas, kuriame dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch ir valdybos narys Ričardas Garuolis. Šioje pelningai veikiančioje Vokietijos kapitalo įmonėje, kuri siūna prestižinius kostiumus ir paltus vyrams, dirba daugiau nei 600 darbuotojų.

Susirinkimo metu profesinės sąjungos narės piktinosi socialiniu dempingu, kurį sukėlė iš Šri Lankos atvežtos siuvėjos, kurios keičia vietines darbuotojas. Jų įmonėje jau dirba virš šimto. Įmonės administracija pirmiausia užsienietėms perduoda užsakymus, todėl nebelieka darbo vietinėms siuvėjoms, nors užsienietės daro daugiau broko.

Norint uždirbti apie 500 eurų „ rankas“ siuvėjos turi dirbti po 200 val. per mėnesį. Pietų pertrauka gamykloje trunka tik pusvalandį, o pailsėti dirbdamos intensyvų, daug dėmesio reikalaujantį ir monotonišką darbą siuvėjos gali per dieną tik du kartus po dešimt minučių.

Tačiau nuo naujų metų pakilus minimaliam atlyginimui darbo normos buvo taip peržiūrėtos, kad dalis siuvėjų nebeuždirba ir minimalaus atlyginimo, nes tai pačiai operacijai įvykdyti buvo sumažinta laiko norma ir siuvėjos turi dirbti viršvalandžius, o šrilankietės nuolatos dirba net po 14 valandų per dieną.

Kilus elektros pastotės avarijai, kuri visai dienai sustabdė gamyklos darbą. įmonės administracija vietoj to, kad darbuotojoms sumokėtų už prastovą privertė jas išeiti apmokamų atostogų, taip viena diena sumažinant kasmetines atostogas, o daliai darbuotojų net nesumokėjo už dviejų valandų darbą iki avarijos.

Kai kuriuose cechuose vasarą tvyro 32 laipsnių karštis, tačiau darbuotojoms paaiškinama, kad jei jos nenori dirbti, gali išeiti, o į jų vietą atveš šrilankiečių.

Įmonėje, darbuotojų tualetuose yra tik šaltas vanduo, o antro aukšto tualetuose yra antisanitarinės sąlygos – nešvaru, neremontuota nuo sovietmečio.
Gamyklos cechuose nėra net vaistinėlės todėl darbuotojos susižeidusios pirštus neturi kur kreiptis medicininės pagalbos, nes per krizę gamyklos medicinos punkto seselės etatas buvo panaikintas ir neatkurtas, nors krizė jau seniai baigėsi, o gamykla dabar dirba visu pajėgumu.

Profesinės sąjungos susirinkime surašyti nusiskundimai ir pageidavimai buvo nusiųsti gamyklos administracijai.

Atsakymų tikimasi sulaukti iki kito profesinės sąjungos susirinkimo, kuris vyks liepą.

Daugiau nuotraukų žiūrėti čia

0 komentaras
0

Palikti komentarą