Vilniaus apskrities darbuotojų saugos ir sveikatos komisijoje

autorius Solidarumas

2013 m. rugsėjo 25 d. Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus teritoriniame skyriuje įvyko Vilniaus apskrities darbuotojų saugos ir sveikatos komisijos posėdis kuriame buvo aptarti sekantys klausimai:

1.2008-2012 m. traumatizmo, profesinių susirgimų ir darbo įstatymų laikymosi analizė;
2.OiRA – interaktyvi internetinė rizikos vertinimo priemonė; 
3.Elektroninių paslaugų darbdaviams sistema;

1.Apie 2008-2012 m. traumatizmo, profesinių susirgimų ir darbo įstatymų laikymosi analizę žr. pridedamose VDI skaidrėse;
2.OiRA tai interaktyvi internetinė rizikos vertinimo priemonė (angl. OiRA – Online interactive Risk Assessment). Naudojantis šia internetine priemone galima atlikti profesinės rizikos vertinimą darbo vietoje; OiRA gali naudotis visi norintys įvertinti esamą ar galimą riziką darbo vietoje.

Yra keturi pagrindiniai rizikos vertinimo proceso etapai. Gali būti sunku numatyti kiek laiko užtruks rizikos vertinimas, nes tai priklauso nuo ekonominės veiklos sektoriaus. Pradėdami pirmąjį rizikos vertinimo etapą, pirmiausia reikia susikurti OiRA paskyrą – tai nesudėtinga ir ilgai neužtruks. Jums nereikės jokio specialaus pasiruošimo, kad galėtumėte pradėti naudotis priemone. Tačiau apsvarstykite, kas atliks rizikos vertinimą, kaip darbuotojų atstovai pagal profesinės rizikos vertinimo nuostatus dalyvaus šiame procese ir pan.

3.Elektroninių paslaugų darbdaviams sistema (EPDS) yra skirta darbdaviams nuotoliniu būdu kasmet iki gruodžio 1 d. teikti Valstybinei darbo inspekcijai privalomą informaciją apie darbuotojų saugą ir sveikatą bei darbo įstatymų laikymąsi kiekvienoje įm onėje, įstaigoje, organizqacijoje, gauti atsakymus apie sėkmingai pateiktą informaciją ar klaidas, realiu laiku matyti pateiktų duomenų apdorojimo proceso būklę.

Platesnę informaciją apie OiRA ir EPDS galima rasti Valstybinės darbo inspekcijos interneto svetainės www,vdi.lt tituliniame lape.

Vilniaus apskrities darbuotojų saugos ir sveikatos komisijos sudėtis:

Apskritis Darbuotojų atstovai Darbdavių atstovai Valstybės institucijų atstovai

Vilniaus
Būstinė:
Kauno g. 1A,
Vilnius
Tel.: (8 5) 210 4721

Loranas Čiočys (Lietuvos profesinių sąjungų susivienijimas)
Česlovas Laima (Lietuvos darbo federacija)
Algirdas Markevičius (Profesinė sąjunga „Solidarumas“, UAB „Vilniaus autobusai“)

Henrikas Kavaliauskas (Lietuvos pramonininkų konfederacija)
Jonas Keršys (Lietuvos ūkininkų sąjunga)
Linas Perveneckas (Vilniaus m. ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacija)

Teresa Aksionova (Valstybinė darbo inspekcija)
Jonas Survila (Valstybinė darbo inspekcija)
Ela Gurina (Vilniaus visuomenės sveikatos centras)

P.Grėbliauskas 8686 17391

0 komentaras
0

Palikti komentarą