Vilniuje ir ateityje tikrai važinės troleibusai

autorius Solidarumas
mackev

AB “Vilniaus viešasis transportas” troleibusų darbuotojų profesinės sąjungos   ir Lietuvos vežėjų profesinės sąjungos pastangų dėka Vilniuje nebus sunaikinta troleibusų infrastruktūra, politikai žada, jog jau šiais metais bus nupirkti  39 nauji troleibusai.

Tokia informacija  pateikta  2017 m. kovo 9 d. LR Seimo Energetikos komisijos posėdyje, svarstant„Darnaus transporto plėtros“ klausimą. Šio susitikimo tikslas buvo aptarti viešojo transporto perspektyvas Vilniaus mieste. Posėdyje aktyviai dalyvavo  Tomas Tomilinas, Naglis Puteikis ir kiti Seimo nariai, susisiekimo, aplinkos ministerijų, miesto savivaldybės atstovai. Dalyvauti posėdyje buvo pakviesti AB „VVT“ Troleibusų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Danuta Mackevičienė, Gintautas Ruplys, Lietuvos vežėjų profesinės sąjungos pirmininkas Petras Grėbliauskas, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė Daiva Kvedaraitė.

 

Seimo narys Tomas Tomilinas ne kartą kartojo, jog labai svarbu plėtoti mažiau aplinką teršiantį  viešąjį  transportą. Vilniuje eilę metų troleibusų paslaugos buvo sistemiškai mažinamos ir  naikinamos, neteisėtai buvo planuotas net 150 autobusų pirkimas.

 

Kalbant apie viešąjį transportą Europos Komisija vienareikšmiai yra pasakiusi, jog neleis pirkti  transporto priemonių su  benzino bei dyzelio varikliais.

 

Diskusijoje buvo klausiama, kodėl  Vilniaus viešasis transportas toks nustekentas, kodėl mes leidome, kad naudojimui dar tinkami senieji troleibusai buvo supjaustyti ir perkami padėvėti dyzeliną  naudojantys, aplinką teršiantys ir vilniečius nuodijantys autobusai. Seimo nariai T.Tomilinas N.Puteikis užtikrino, kad išsaugosime tai, ką  jau turime sukūrę, t.y. troleibusų infrastruktūra liks ir bus plėtojama, o esama situacija Vilniaus mieste susidarė todėl, kad dėl valdymo klaidų buvo leista atnaujinti ne troleibusų, o autobusų parką. Konstatuota, jog sprendžiant  transporto problemas, turi dalyvauti ne bendrovės valdininkai, o Seimo politikai, susisiekimo, aplinkos, sveikatos apsaugos, ūkio ministerijų, socialinių partnerių, pilietinės visuomenės atstovai.

 

Posėdyje konstatuota, jog praeitą savaitę  Susisiekimo ministerijai AB “VVT” pagaliau pateikė paraišką įsigyti  naujus troleibusus.

 

mack1

 

 

mack3

0 komentaras
0

Palikti komentarą