Vilniuje organizuota tarptautinė konferencija darbo santykių lankstumo ir užimtumo saugumo tema

autorius Solidarumas

Vilniuje birželio 18-20 dienomis vyko tarptautinis seminaras „Socialinio dialogo reikšmė sprendžiant darbo santykių lankstumo ir užimtumo garantijų (Flexicurity) klausimus Europos šalyse“. Tris dienas vykusioje konferencijoje su dalyviais bendravo ne tik socialinių partnerių, mokslo atstovai, bet ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Jis kalbėjo apie bažnyčios socialinio mokymo aktualumą šiandienos darbo rinkoje, kurioje vis daugiau iššūkių, daugiau  konkurencijos ir mažiau saugumo. Pirmąją konferencijos dieną buvo išklausyta Danijos patirtis, kuriant lanksčius ir saugius darbo santykius. Lankstumu ir saugumu paremtos darbo santykių politikos įgyvendinimo galimybes Lietuvoje pristatė M.Romerio prof. dr. Ingrida Mačernytė – Panomariovienė.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje atstovas Marius Veščega pristatė Europos Komisijos rekomendacijas Lietuvai užimtumo ir darbo santykių srityje. LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė kalbėjo apie Lietuvos pastangas siekti oraus ir tvaraus užimtumo. Europos fondo gyvenimo ir darbo sąlygoms gerinti  (Eurofond) atstovas Tadas Leončikas pristatė tyrimą apie naujas užimtumo formas Europoje, jų poveikį darbo sąlygoms bei darbo rinkai. Konferencijoje dalyvavę pranešėjai pristatė darbo santykių reguliavimą ir darbuotojų atstovavim Vokietijoje Dr. Regina Gomer, bei ekspertas iš Olandijos Joop van der Flier.

Apie darbo santykių pokyčius Latvijoje kalbėjo Latvijos profesinių sąjungų LBAS pirmininkas Peteris Krigers. Darbo santykių pokyčius Estijoje pristatė Estijos profesinių sąjungų konfederacinis sekretorius Anu Juurmann. Apie darbo santykių lankstumo ir socialinio saugumo problematiką Lenkijoje kalbėjo Lenkijos nepriklausomos profesinės sąjungos NSZZ Solidarnosc vicepirmininkas Tadeusz Majchrowicz.

Suomijos socialinės apsaugos sistemą pristatė vyriausioji patarėja Leila Kurki.  Trečią konferencijos dieną buvo kalbama apie socialinio dialogo reikšmę bei socialinių partnerių vaidmenį šiuolaikinėje darbo rinkoje. Pranešimus skaitė Vokietijos profesinių sąjungų DGB atstovas Volker Scharlowsky, Austrijos profesinių sąjungų konfederacijos OGB Europos biuro vadovas David Hafner, Slovėnijos nepriklausomų profesinių sąjungų konfederacijos atstovas David Švarc. Gerąja Lietuvos patirtimi investuojant į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą ir mokymąsi pasidalino TEO talentų valdymo komandos vadovė Aurelija Rakauskaitė-Vaitkevičienė.

Konferencijos metu vyko diskusijos, buvo kalbama apie Lietuvos mokslininkų parengtą įstatymų projektą, kurie iš esmės pakeistų šiuo metu veikiančius ir darbo santykius, socialinę bei užimtumo politiką reglamentuojančius teisės aktus.

Seminarą organizavo Lietuvos profesinė sąjunga “Solidarumas” padedant Europos darbuotojų centrui (EZA). Seminarą finansavo Europos komisija.
{phocagallery view=category|categoryid=307}

0 komentaras
0

Palikti komentarą