Vyriausybė dangsto savo darbo broką kaltindama profesines sąjungas ryšiais su Rusija

autorius Solidarumas

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ atsakingai pareiškia, jog neturi jokių sąsajų su Rusijos slaptosiomis tarnybomis, niekada nebuvo finansuojama jokių slaptų organizacijų ir veikia Lietuvos įstatymų rėmuose. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius eilinį kartą profesines sąjungas apkaltino bendradarbiavimu su Rusija. Jo teigimu pedagogų streikus inicijuojančioms švietimo darbuotojų profesinėms sąjungoms tariamai įtaką daro Rusijos slaptosios tarnybos.

Šie kaltinimai kartojasi nebe pirmą kartą, kai profesinės sąjungos organizuoja protesto akcijas.

Lietuvos mokytojai streikuoja neturėdami kito pasirinkimo, nes jų atlyginimai yra žemiausi Europos Sąjungoje, o darbo sąlygos skurdžiausios, kai mokymo priemonės nuolat perka patys mokytojai ir mokinių tėvai.

Vyriausybė užuot sprendusi švietimo ir socialinius klausimus iš esmės, bando paslėpti savo negebėjimą po tariama Rusijos grėsme arba jų įtaka.

Panašu, jog taip iškreiptai profesinių sąjungų veiklą suprantantys politikai patys yra įtakoti Rusijos ar dar neatsikratę tarybinio mąstymo, kuomet bet kokia visuomenės ir pilietinė iniciatyva suprantama kaip grėsmė šaliai ar politiniam stabilumui. Viliamės, jog toks Lietuvos politikų požiūris į profesines sąjungas ir piliečių iniciatyvas taps brandesnis, atitinkantis Vakarų Europos šalių vertybes.

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ kreipsis į ETUC (Europos profesinių sąjungų konfederaciją), ITUC (Tarptautinę profesinių sąjungų konfederaciją) dėl tokių Vyriausybės nuolatinių išpuolių ir kaltinimų be pagrindo, nes toks neatsakingas elgesys daro didelę žalą profesinių sąjungų įvaizdžiui ir veiklai.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovas spaudai Vytautas Kašėta
Tel.: 8 607 90019

0 komentaras
0

Palikti komentarą