Prisiminkime žuvusiuosius už Lietuvos laisvę

suasio 13

Sausio 13-ąją prisiminkime tuos, kurie žuvo už mūsų Laisvę būti savo šalies šeimininkais.

Skaityti daugiau: Prisiminkime žuvusiuosius už Lietuvos laisvę

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas" atstovai susitiko su ministru L.Kukuraičiu

kukur

2018 m. sausio 11 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkė Kristina Krupavičienė, atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch, valdybos narys Ričardas Garuolis, Krovininio autotransporto profesinės sąjungos Solidarumas" pirmininkas Gintaras Kondrackis susitiko su Socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu, jo patarėju Vladimiru Baneliu (Vladimir Banel), Darbo departamento direktoriumi Kęstučiu Zaura. Susitikime buvo aptarti klausimai, susiję su socialinio dialogo skatinimu, komandiruojamų darbuotojų socialine apsauga, skaidriu paramos skurdui mažintinti lėšų panaudojimu.

Skaityti daugiau: Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas" atstovai susitiko su ministru L.Kukuraičiu

Trišalės tarybos posėdyje Ūkio ministerija pasipriešino atlyginimų kėlimui

tri bjaur kri

218 m. sausio 9 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įvyko Trišalės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos Solidarumas" pirmininkė Kristina Krupavičienė ir jos pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas.

Skaityti daugiau: Trišalės tarybos posėdyje Ūkio ministerija pasipriešino atlyginimų kėlimui

Aptarta kaip pakelti skandalingai mažus Nacionalinio vėžio instituto darbuotojų atlyginimus

santar bendr

2018 m. sausio 8 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" būstinėje Vilniuje Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkė Kristina Krupavičienė, jos pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, valdybos narys Ričardas Garuolis, teisininkas Vitalijus Jarmontovičius ir Socialinio draudimo profesinės sąjungos pirmininkas Vincas Kunca susitiko su Nacionalinio vėžio instituto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininke Gerda Sakalauskaite ir jos pavaduotoja Jekaterina Šemetova-Poce.

Skaityti daugiau: Aptarta kaip pakelti skandalingai mažus Nacionalinio vėžio instituto darbuotojų atlyginimus

Susitikimas su Vidaus reikalų viceministru Giedriumi Surpliu

viceministr

2018 sausio 5 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" valdybos posėdyje lankėsi Lietuvos vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys. Jis yra politinio pasitikėjimo viceministras, atstovaujantis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Prisipažinęs, kad gerai žino regionų problemas, nes pats yra gimęs ir užaugęs Plungėje, jis nesutiko su prof.R.Kuodžio prognoze, kad ateityje Lietuvoje išliks tik du su puse miesto.

Skaityti daugiau: Susitikimas su Vidaus reikalų viceministru Giedriumi Surpliu

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas" remia Lietuvos medikų protesto akciją

geguz 1

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas" palaiko Lietuvos medikų protesto akciją, kuria siekiama atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į Lietuvos medikų masinę geriausių gydytojų ir slaugytojų emigraciją ir valstybinės sveikatos apsaugos politikos sąstingį.
Kviečiame 2018 m. sausio 4 d., ketvirtadienį, 11.00 val. į medikų mitingą prie Vilniaus Katedros aikštę gelbėti savo teisę į saugų gydymą.
 

Skaityti daugiau: Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas" remia Lietuvos medikų protesto akciją

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" atstovai susitiko Seimo nariais

kasciuns kasc31

2018 m. sausio 4 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkė Kristina Krupavičienė, jos pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, valdybos narys Ričardas Garuolis, AB „Lietuvos paštas" darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Svajūnas Andriulis, Krovininio autotransporto profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkas Gintaras Kondrackis ir kitų profesinių sąjungų atstovai susitiko su Seimo nariu Edmundu Pupiniu ir Seimo nariu bei Nacionalinio saugumo komiteto nariu Laurynu Kasčiūnu, kuris neseniai pasiūlė pataisas Strateginių įmonių įstatymui, leidžiančias už nacionalinį saugumą atsakingoms įstaigoms patikrinti profesinių sąjungų vadovų tinkamumą vadovauti profesinėms sąjungoms strateginėse Lietuvos įmonėse.

Skaityti daugiau: Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" atstovai susitiko Seimo nariais

Sveikiname Naujųjų metų proga

su naujaus

Sveikiname Naujųjų metų proga.

Skaityti daugiau: Sveikiname Naujųjų metų proga

UAB „Ukmergės vandenys" įmonėje pasirašyta nauja kolektyvinė sutartis

jaruk

2017 m.  gruodžio 29 d.  UAB „Ukmergės vandenys" profesinė sąjunga „Solidarumas" pasirašė naują kolektyvinę sutartį, kurioje buvo atsižvelgta į pakitimus, atsiradusius priėmus naująjį Darbo kodeksą. Derybos dėl šios kolektyvinės sutarties užtruko pusę metų. Kadangi prekės ir pragyvenimo išlaidos Lietuvoje nuolatos brangsta, kolektyvinėje sutartyje numatyta, kad šioje pelningai veikiančioje įmonėje nuo 2018 m. kovo bus padidinti darbuotojų atlyginimai. Kol kas konkrečiai nesutarta kaip jie bus didinami. Administracijos atstovai norėtų, kad atlyginimai visiems būtų keliami proporcingai, nes jų algos yra didžiausios, todėl pinigine išraiška jie ms atlyginimai augtų daugiausiai, tačiau profesinės sąjungos atstovai mano, kad būtina atlyginimus kelti visiems vienodai po 100-200 euų. Sutarta šį klausimą aptarti vėliau, kai pavasariop bus pateikta finasinė įmonės atsakaita.

Kolektyvinėje sutartyje sutarta dėl geresnių darbuotojų darbo sąlygų nei nustatyta naująjame Darbo kodekse.

Už pirmąsias dvi ligos dienas įmonė mokės darbuotojams ne 80%, o 90% jo atlyginimo dydžio ligos pašalpą. Darbuotojams už budėjimą namuose, kai jie nedirba, bet kilus avarijai turi būti pasiruošę tuoj pat išvykti į darbą, bus mokama ne 20%, kaip numato Darbo kodeksas, o 25% vidutinio dydžio atlyginimas. Rugsėjo 1 d. darbuotojams, turintiems mokyklinio amžiaus vaikų bus leista neiti į darbą ne 4 valandos, kaip leidžia Darbo kodeksas, o visą dieną, mokant jiems už tą laiką vidutinį jų darbo užmokestį.

Padidintos socialinės pašalpos. Mirus darbuotojo šeimos nariui bus išmokama ne 300, o 400 eurų pašalpa. Gimus vaikus darbotojai gaus ne 150, o 250 eurų pašalpą. Jubiliejaus proga darbuotojui bus skirta ne 50, o 150 eurų išmoka. Jei ankstesnėje kolektyvinėje sutartyje mirus darbuotojui įmonė apmokėdavo jo laidotuvių išlaidas, pagal pateiktas sąskaitas, tai dabar darbuotojo šeimai bus išmokama vienkartinė 700 eurų pašalpa ir suteikiamas įmonės transportas laidotuvėms. Padidintos socialinės išmokos darbuotojui sunkiai susirgus ir kitais atvejais. Įmonės lėšomis bus padengiamos įmonės darbuotojų šventės, išvykos, perkamos dovanėlės vaikasms ir pn.

Įmonės Darbuotojų sveikatos ir darbo saugos komiteto nariams bus suteikiamos penkios darbo dienos įvairiems mokymams, už tas dienas paliekant vidutinį jų užmokestį. Pasak profesinės sąjungos pirmininkės Valerijos Jarukienės, buvo pagerintos darbuotojų sąlygos daugelyje sričių, bet nepavyko pasiekti, kad kolektyvinė sutartis galiotų tik profesinės sąjungos nariams.

Šiuo metu aktyviai dirbama kuriant profesines sąjungas kitose vandenvalos įmonėse, nes rengiamasi jas sujungti į vieną įmonę. Profesinė sąjunga „Solidarumas" jau įsteigta įmonėje „Biržų vandenys". Kuriamos profesinės sąjungos Kaišiadorių, Radviliškio, Trakų ir kitų miestų vandenvalos įmonėse. Profesinės sąjungos pirmininkė Valerija Jarukienė planuoja ateityje pasirašyti kolektyvinę vandenvalos šakos sutartį. Jau parengtas šios sutarties projektas, vyksta pasitarimai su Aplinkos apsaugos ministerijos atstovais ir Seimo aplinkos apsaugos komiteto nariais.

Susitikimo metu buvo išklausyta  UAB „Ukmergės vandenys" direktoriaus Rimo Arlinsko ir šios įmonės profesinės sąjungos pirmininkės Valerijos Jarukienės veiklos ataskaitos bei ateities planai.

UAB „Ukmergės vandenys" profesinė sąjunga „Solidarumas" veikia jau daugelį metų. Prieš dešimtmetį po atkaklių profesinės sąjungos protestų ši įmonė nebuvo privatizuota.

 

jaruk 1

jaruk2

Protestuota prieš skandalingai mažus atlyginimus Klaipėdos socialiniams darbuotojams

soc klaip1

2017 m. gruodžio 21 d. Šeimos ir vaiko gerovės centro profesinė sąjunga „Solidarumas" prie Klaipėdos savivaldybės surengė piketą reikalaudami kelti atlyginimus socialiniams darbuotojams.

Skaityti daugiau: Protestuota prieš skandalingai mažus atlyginimus Klaipėdos socialiniams darbuotojams