2017-03-31d. įkurta Lietuvos socialinių darbuotojų profesinė sąjunga “Solidarumas”

autorius Solidarumas
socprof1

Į socialinių darbuotojų konferenciją susirinko atstovai iš Anykščių, Druskininkų, Ignalinos, Vilniaus, Vilniaus rajono, Klaipėdos ir Linkuvos. Konferencijos pradžioje Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė pristatė Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą, bei socialinių darbuotojų darbo užmokesčio aktualijas.

Konferencijos dalyvės įvardijo problemas su kuriomis susiduriama: per mažas darbuotojų atstovų informavimas ir konsultavimas; ne visur taikoma sutrumpinta darbo savaitė, dirbantiems profesinėje rizikoje; naujame DK darbuotojams mažinamas atsotogų laikas nuo 42 į 41 k.d.; ne visose įstaigose darbuotojos gali pasinaudoti “mamadieniais”, o jei pasinaudoja – susiduria su persekiojimu; neapmokama už pavadavimą darbe ir už padidintą darbo krūvį; įstaigose nesudaromos kolektyvinės sutartys; neaiškūs socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų vertinimo kriterijai, nepagrįstai didelis vaikų skaičius šeimynose; trūksta socialinių darbuotojų, dirbančių su šeimynomis – vietoje 10 šeimų, faktiškai dirbama su 17; nuimti priedai, dirbantiems su neįgaliaisiais; trūksta specialistų darbui su vaikais iš rizikos šeimų, dirba socialinių įstaigų vadovai, neturintys socialinio darbo išsilavinimo, kuriems nėra taikoma rotacija, nors tai yra būtina.

Konferencijoje Lietuvos socialinių darbuotojų profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininke išrinkta Alma Nevierienė, pavaduotojos Jūratė Mikšienė (Anykščiai) ir Ginta Krivickienė (Vilnius). Į tarybą išrinkti po atstovą nuo kiekvieno regiono.

Konferencijai pirmininkavo LPS “Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė, sekretoriavo atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch.

socprof5

 

socprof6

 

socprof bendr

 

socprof2

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą