Pristatyta 2012 m. darbuotojų saugos ir sveikatos bei darbo teisės būklė Lietuvos įmonėse

autorius Solidarumas

Liepos 3 d., Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas Arūnas Lupeika Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos komisijos posėdyje, vykusiame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (A. Vivulskio g. 11, 201 kab.), pristatė Valstybinės darbo inspekcijos ataskaitą apie darbuotojų saugos ir sveikatos būklę bei darbo įstatymų vykdymą Lietuvos Respublikos įmonėse, įstaigose ir organizacijose 2012 metais.

Pranešėjas nagrinėjo nelaimingų atsitikimų darbe statistinius pokyčius 2008 – 2012 metais, pagrindines nelaimių priežastis, pateikė šiuo periodu užregistruotų profesinių ligų analizę. Ataskaitoje apžvelgti Valstybinės darbo inspekcijos inspektorių nustatyti darbuotojų saugos ir sveikatos bei darbo santykius reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimai, gautų skundų ir pranešimų tyrimas, paklausimų nagrinėjimas, juose keliamų klausimų tendencijos. Taip pat išsamiai informuota apie Valstybinės darbo inspekcijos vykdomą nelegalaus darbo reiškinių kontrolę bei jos koordinavimo veiklą.

Su pranešimo medžiaga galima susipažinti Valstybinės darbo inspekcijos interneto svetainėje, skiltyje Veikla/Veiklos sritys Ataskaita apie darbuotojų saugos ir sveikatos būklę bei darbo įstatymų vykdymą Lietuvos Respublikos įmonėse, įstaigose ir organizacijose 2012 metais

0 komentaras
0

Palikti komentarą