Prie Vyriausybės piketavo mažus atlyginimus gaunantys socialiniai darbuotojai

autorius Solidarumas
jurga jurgita

Rugsėjo 26 dieną prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės piketavo Lietuvos profesinės sąjungos, vienijančios socialinių paslaugų įstaigose dirbančius darbuotojus. Piketo tikslas – Tarptautinės socialinio darbuotojo dienos proga atkreipti Lietuvos Respublikos Vyriausybės, kitų valstybės institucijų bei visuomenės dėmesį į sudėtingas, o dažnai ir pavojingas socialinių paslaugų įstaigose dirbančių darbuotojų darbo sąlygas bei gėdingai mažą darbo užmokestį.

Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu įtvirtinta, kad socialinių paslaugų įstaigoje dirba socialiniai darbuotojai, socialinių darbuotojų padėjėjai ir kiti socialinių paslaugų srities darbuotojai, kurių pareigybių sąrašą tvirtina socialinės apsaugos ir darbo ministras, taip pat švietimo, sveikatos priežiūros specialistai ir kiti darbuotojai.

Socialinių paslaugų įstaigų socialinių darbuotojų, socialinių darbuotojų padėjėjų darbas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugsėjo 3 d. nutarimu Nr. 1386 „Dėl pavojingų darbų sąrašo patvirtinimo“, yra įtrauktas į pavojingų darbų sąrašą.

Piketo reikalavimai:

• Didinti finansavimą socialinei apsaugai;
• Didinti socialinų paslaugų įstaigų darbuotojų darbo užmokestį;
• Peržiūrėti socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų darbo krūvius;
• Skirti lėšų darbo sąlygoms ir darbuotojų saugumui gerinti.
{phocagallery view=category|categoryid=253}

0 komentaras
0

Palikti komentarą