Darbo sutartis sudaręs, bet Sodrai apie tai nepranešęs darbdavys nubaustas 9 tūkst. litų bauda

autorius Solidarumas

2013 m. birželio 13 d. Kauno apygardos teismo nutartimi paliktas nepakeistas Kauno miesto apylinkės teismo nutarimas, kuriuo įmonės „Eirigita“ direktorius A. P. nubaustas 9 tūkst. litų bauda už 3 nelegaliai pasamdytus darbuotojus, įmonės statybos objekte montavusius langus. Darbo sutartys su šiais asmenimis buvo pasirašytos, tačiau apie jų priėmimą į darbą nebuvo pranešta Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniam skyriui.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 41³ straipsnio 1 dalyje numatyta, kad nelegalus darbas užtraukia baudą darbdaviams ar jų įgaliotiems asmenims už kiekvieną nelegaliai dirbantį asmenį nuo trijų tūkstančių iki dešimties tūkstančių litų. Darbo kodeksas nustato, kad nelegaliu darbu laikomas darbas, esant šio kodekso 93 straipsnyje nustatytiems darbo sutarties požymiams, dirbamas nesudarius darbo sutarties ar teisės aktų nustatyta tvarka nepranešus Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniam skyriui apie asmenų priėmimą į darbą; dirbamas užsienio valstybių piliečių ir asmenų be pilietybės, nesilaikant jiems norminių teisės aktų nustatytos įsidarbinimo tvarkos; darbdaviai ar jų įgalioti asmenys, leidę dirbti nelegalų darbą, atsako įstatymų nustatyta tvarka.

Pažymėtina, kad įmonės vadovas yra atsakingas už tai, kad darbo santykiai būtų įteisinti pagal galiojančius įstatymus, bendrovės veikla organizuojama tinkamai, nes nepakankama darbo teisinių santykių kontrolė yra pagrindas administracinei atsakomybei kilti.

VDI informacija.

0 komentaras
0

Palikti komentarą