Domėtasi užsienio darbuotojų padėtimi Lietuvoje

autorius Ričardas

2021 m. rugpjūčio 4-5 d. Klaipėdos Raudonojo kryžiaus būstinėje Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė ir projektų vadovė Daiva Kvedaraitė susitiko su imigrantais iš Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos. Susitikimo tikslas buvo sužinoti su kokiomis problemomis Lietuvoje susiduria darbo imigrantai ir pakonsultuoti  juos darbo santykių klausimais.

Deja, neretai nesąžiningi darbdaviai keičia Lietuvos darbuotojus užsieniečiais, nes nežinančius Lietuvos įstatymų ir valstybinės kalbos užsieniečius daug lengviau apgauti, mokėti mažesnį atlyginimą ir versti juos dirbti daugiau nei leidžia Lietuvos įstatymai. 

Užsienio darbuotojai norėtų daugiau sužinoti apie socialinę paramą, paramą gimus vaikui, pensijas. Juos domino kokiomis sąlygomis jie galėtų gauti pensijas, ar Lietuvoje užskaitomas darbo stažas įgytas savo tėvynėje. 

Kitas labai svarbus klausimas buvo apie darbdavio keitimo tvarką dirbant Lietuvoje. Pasirodo, jei užsienietis yra nepatenkintas darbo sąlygomis ar atlyginimu jis negali laisvai keisti darbdavio, nes nutrūkus darbo sutarčiai, nutrūksta jo darbo ir leidimo gyventi galiojimas,  o žmogus tampa nelegalu. Užsieniečiai domėjosi profesinių sąjungų veikla ir sakė, kad norėtų dalyvauti visuomeninėje veikloje.

0 komentaras
0

Palikti komentarą