autorius Jovita

2021 m. rugsėjo 8-11 d. Rumunijos mieste Sibiu vyko Europos darbuotojų atstovavimo centro organizuotas seminaras, kuriame dalyvavo Europos darbo institucijos vadovas Cosmin Boiangiu, LPS ,,Solidarumas” pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch, LPS ,,Solidarumas” centro darbuotojų profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkė Virginija Labunskaitė ir ,,Ukmergės vandenys” profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkė Valerija Jarukienė.

Seminaro tema ,,Koronaviruso pandemijos įtaka ekonominei ir proefesinei migracijai. Profesinių sąjungų pozicija”. Seminare taip pat dalyvavo atstovai iš Vokietijos, Bulgarijos, Belgijos, Albanijos, Rumunijos, Serbijos, Portugalijos ir Lietuvos.

Kiekvienos šalies atstovai pristatė kokia yra situacija šiuo metu, kas buvo daroma visu pandemijos laikotaroiu ir kokia yra atstovaujamos organizacijos politika migrantų atžvilgiu.

Išskirtinio susidomėjimo sulaukė pranešimas iš Lietuvos, kurį padarė pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch. Savo pasisakymą ji pradėjo youtoob video, sukurtą BBC kuriame aiškiai įvardijama, kaip Baltarusija naudoja neteisėtus migrantus prieš Lietuvą, visas video: https://www.youtube.com/watch?v=dG1Vqv43WXo

Seminare lankėsi ir pasisakė labai garbingas svečias Europos darbo institucijos vadovas Cosmin Boiangiu, kuris pristatė savo darbą ir veiklos kryptis. Jis atskleidė, kad jo atstovaujama institucija dar kuriama ir pilnaverčiai pradės dirbti tik 2024m. tačiau jau dabar numatomos pagrindinės keturios veiklos kryptys:

  1. sezoniniai darbuotojai
  2. transporto sektorius (mobilumo paketas)
  3. Statybų sektorius ir komandiruojami darbuotojai
  4. teledarbas ir socialinė apsauga.

Europos darbo institucijos vadovas planuoja aplankyti visas 27 Europos Sąjungos valstybes, tame tarpe ir Lietuvą.

https://www.ela.europa.eu/
0 komentaras
0

Palikti komentarą