Švietimo profesinių sąjungų spaudos konferencija Seime

autorius Ričardas

2021 m. rugsėjo 14 d. Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkė Aldona Kindurienė dalyvavo Seimo narės Vilijos Targamadzes surengtoje spaudos konferencijoje.

Lietuvos politinių partijų susitarime dėl Lietuvos švietimo politikos 2021–2030 metams įvardinti tokie tikslai:

iki 2024 metų pabaigos mokytojų vidutinis darbo užmokestis turi sudaryti130 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio, o iki 2024 metų pabaigos dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų vidutinis darbo užmokestis turi sudaryti 150 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio, numatant tvarų darbo užmokesčio augimą po 2024 metų.

Tačiau mokytojų profesinių sąjungų atstovai abejojo ar tai pavyks pasiekti, nes derantis dėl naujos Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties, ministerijos atstovai nenori, kad mokytojams kaip visiems likusiems darbuotojams, atlyginimus būtų didinami nuo sausio 1 d., o siekia atlyginimų didinimą nukelti į rugsėjo 1 d.

Seimo spaudos konferencijoje kalbėjusi A. Kindurienė pažymėjo, kad mokytojų trūkumo priežastis yra prastos mokytojų darbo sąlygos ir maži jų atlyginimai. Dėl mažų atlyginimų mokytojų vis labiau mažėja, o likę yra priversti dirbti keliose mokyklose. Jei, pasak jos, didžiuosiuose miestuose taip dar pavyksta surasti moksleiviams mokytojų, tai regionuose jau dabar yra mokyklų, kuriose nėra kai kurių dalykų mokytojų. Ji atkreipė dėmesį, kad dabar mokytojų atlyginimai „į rankas“ sudaro 800-900 eurų, o 2021 m. antrame ketvirtyje vidutinis Lietuvos darbo užmokestis jau buvo beveik 1000 eurų „ į rankas“, ir pareikalavo 10 proc. didinti mokytojų atlyginimus nuo sausio 1 d., o ne nukelti jų didinimą į rugsėjo 1-ai dienai.

Visą spaudos konferenciją žiūrėti čia.

Po spaudos konferencijos profesinių sąjungų atstovai lankėsi Seimo socialdemokratų frakcijoje kur su Seimo nariais V. Targamadze ir A. Sysu aptarė būdus mokytojų problemoms spręsti.

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?