autorius Jovita

2021 m. rugsėjo 16d. Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch nuotoliniu būdu (zoom) dalyvavo Europos darbuotojų atstovavimo centro lygių galimybių platformos organizuotame seminare ,,Darbo rinka ir lygios galimybės – koronaviruso pandemijos įtaka ir perspektyvos”.

Seminare dalyvavo Europos darbuotojų atstovavimo centro lygių galimybių platformos atstovės iš Italijos, Vokietijos, Lietuvos, Belgijos, Serbijos ir kitų šalių.

Platformos narės dalinosi savo patirimis Covid laikotarpiu. Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch atskleidė, kad pandemijos laikotarpiu ženkliai didėjo smurtas namuose, kuris išaugo iki 80 proc. O skurdo lygis toliau išlieka pakankamai aukštas – net 22 proc., o tai yra apie 600 tūrkst. gyventojų gyvena skurde. Paaiškėjo, kad pandemiją sunkiai išgyvena vieniši asmenys ir tėvai vieni auginatys mažamečius vaikus visoje Europoje. Daugelis darbuotojų gyvena nuolatinėje streso būsenoje dėl savo darbo.

Apžvelgiant pandemijos situaciją nerima kelia situacija Lietuvoje, teigė pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch. Šalis atsidūrė raudonojoje zonoje. Per paskutinę parą buvo 1298 susirgimo atvejai, o per paskutines 7 paras susirgimas šia klastinga liga išaugo net 25,5 proc.

Europos darbuotojų atstovavimo centro lygių galimybių platformai jau eilę metų vadovauja Heidi Rabensteiner (nuotraukoje apačioje).

0 komentaras
0

Palikti komentarą