Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ lapkričio 24 d. baigė derybas dėl Švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties 2026–2028 metams, kurios truko nuo 15,00 val. iki 19.30 val. vakaro.
Derybos baigėsi palankiais mokytojams susitarimais. Nuo 2026 m. sausio švietimo darbuotojų atlyginimai didės 7,65 proc., o kartu su bazinio dydžio padidinimu – dar 0,71 proc.. Bendras augimas sieks 8,41 proc. Taip pat pavyko išsiderėti, kad 2027 m. ir 2028 m. atlyginimai būtų keliami nuo sausio, o ne nuo rugsėjo.
Komentuodama Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Kindurienė sakė: „Tai užtikrins stabilesnį ir laiku įvykdomą finansavimą. Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ visada derina pozicijas su savo taryba. Mūsų narių iškelti klausimai ir lūkesčiai tampa kolektyvinės sutarties reikalavimais. Tai principas, kurio nuosekliai laikomės socialinio dialogo procese.
Dabar liko paskutinis žingsnis – sutartį turi pasirašyti visų keturių šakos profesinių sąjungų pirmininkai, ir tuomet atnaujinta kolektyvinė sutartis įgis įstatymo galią.
2026-ieji atvers naują etapą: prasidės naujos derybos, nauji tikslai ir nauji mūsų narių reikalavimai. Profesinė sąjunga „Solidarumas“ yra tam pasirengusi.“