Akcija „Politikai gyvena, o visi kiti tik išgyvena“

autorius Solidarumas

Kviečiame visus pedagogus, kitus švietimo darbuotojus, moksleivius, jų tėvelius rugsėjo 17 d. (pradžia 8.45 val.), dalyvauti akcijoje „Politikai gyvena, o visi kiti tik išgyvena“. Užuot tinkamai vadovavęs šalies švietimui, pradėjęs realias derybas su profesinėmis sąjungomis dėl įteiktų reikalavimų švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis žongliruoja paauglišku žargonu ir toliau įžeidinėja mokytojus bei mokinius. Pagal jį, nemažai kaimo vaikų „yra matę tik vieną knygą – tą kuria šaldytuvas paremtas“, o mokytojus D. Pavalkis sustatė į „į vieną eilutę“ su Kaliningrade, Minske vykstančiais „kažkokiais judėjimais“ bei naujo fronto atidarymu Ukrainoje.

Tik pradėjęs kadenciją Darbo partijos deleguotas ministras profesines sąjungas pavadino progreso stabdžiais, tačiau pats per du kadencijos metus jokio proveržio švietimo sistemoje nesugebėjo inicijuoti. Maža to, darbo grupėje, rengiančioje pasiūlymus dėl ugdymo kokybės ir mokytojų darbo sąlygų pagerinimo, ministras apskritai pasiūlė „nesvaigti“, kad finansavimas švietimui bus atkurtas.

Tuo tarpu aukščiausias valdžios funkcijas vykdantis Seimas toleruoja ne tik visišką Švietimo ir mokslo ministerijos neįgalumą, bet ir iki šiol neregėtai žemą ministro bendravimo kultūrą. Be to, ir Seimo nariai atsikūrė per krizę nurėžtas algas vos praėjus pirmiesiems kadencijos metams, o vaikams skirtas finansavimas (mokinio krepšelis per krizę sumažintas beveik puse tūkstančio litų) taip ir liko „įšaldytas“.

Švietimo įstaigų darbuotojai reikalauja:

1. Atkurti mokinio krepšelio dydį, buvusį iki 2009 m. (3774 Lt);
2. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus prilyginti bendrojo lavinimo mokytojų atlyginimams.
3. Atkurti bazinę mėnesio algą (BMA), buvusią iki 2009 m. (128 Lt).
4. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų 1,5-3 metų vaikų grupes sumažinti iki 10, 3-7 metų – iki 15 vaikų; bendrojo ugdymo mokyklų pradines klases sumažinti iki 20-22, 5-8 klases – iki 24-26, 9-12 klases – iki 22-24 mokinių.
5. Pasirašyti šakos kolektyvinę sutartį iki 2015 m. rugsėjo 1 d.:
6. Sudaryti palankias sąlygas mokytojams išeiti į senatvės pensiją nuo 55 metų.

Palaikydami Švietimo įstaigų darbuotojus, siūlome gydytojui profesoriui D. Pavalkiui siųsti SMS tekstą su pasiūlymu pasigydyti pačiam: Nesvaik! Medice, cura te ipsum! Švietimo ir mokslo ministras Dainiaus Pavalkio telefono nurmeris 8 698 42795
 
Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkę, Seimo frakcijų vadovus bei jūsų apygardoje išrinktą Seimo narį iš letargo miego pažadinkime siųsdami SMS žinutes su gyvojo klasiko Juozo Erlicko žodžiais:

Politiniai žaidimai… Bet kodėl suaugę žmonės žaidžia? Galėtų gi darbą dirbt.
(J. Erlickas)

Telefonų numeriai:
Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros pirmininkė Audronė Pitrėnienė 8 698 42110
Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė 8 698 42128
Seimo Darbo frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys 8 698 42077
Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Petras Gražulis 8 698 42163
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Andrius Kubilius 8 698 42633
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas  Eligijus Masiulis 8 698 42122
Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė 8 698 42153
Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Rima Baškienė 8 698 42173

O visiems Seimo nariams kviečiame siųsti priminimą ir el. paštu: Pusė kadencijos jau praėjo. Kada prisiminsite švietimą? Seimo narių el. paštų sąrašas. Nukopijuokite visą sąrašą ir išsiųskite visiems vienu metu.

0 komentaras
0

Palikti komentarą