Algirdas Sysas paragino profesines sąjungas aktyviau reikšti savo nuomonę

autorius Solidarumas

Kovo 31- ąją Lietuvos profesinėje sąjungoje „Solidarumas“ organizuotas susitikimas su Seimo nariu Algirdu Sysu – Seimo pirmininko pavaduotoju, Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariu.

Profesines sąjungas labiausia neramina ketinimai liberalizuoti Darbo kodeksą. Trišalėje taryboje kovo 25 dieną pristatytas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektas „Lietuvos socialinio modelio, apimančio užimtumo didinimą, darbo santykių reglamentavimo tobulinimą ir socialinio draudimo tvarumą, sukūrimas“, kuriuo siekiama sukurti naują Darbo kodeksą ir valstybinio socialinio draudimo modelį.

Naujajame Darbo kodekse bus įtvirtintas lankstus darbo laiko reguliavimas, atleidimo iš darbo reglamentavimo pritaikymas prie rinkos sąlygų, administracinės naštos darbdaviams sumažinimas, taip pat ir darbo užmokesčio reguliavimas: atlyginimų nustatymo mechanizmas, jo atitiktis ES direktyvoms bei užimtumo skatinimo programoms.

Viešuosius pirkimus dėl minėto modelio sukūrimo laimėjo Vilniaus universitetas, kuris su Romerio universitetu ir Lietuvos socialinių tyrimų centru sudarė jungtinę sutartį. Modelį parengti įsipareigota per 15 mėnesių.

Algirdas Sysas teigė, jog profesinės sąjungos turi aktyviau reikšti savo nuomonę dėl minėtų darbo santykių reglamentavimo pakeitimų, paragino raštu kreiptis į Seimo narius ir pateikti kitus galimus variantus dėl darbo santykių reglamentavimo. Nes priešingu atveju vyraus tik viena, liberali darbo santykių vizija.

Susitikimo metu taip pat pasidžiaugta profesinių sąjungų pergale Aukščiausiajame teisme. Žemesnės instancijos teismai buvo uždraudę skelbti streiką „Vilniaus viešajame transporte“, tačiau galiausiai Aukščiausiasis teismas priėmė nutarimą, jog „neišsprendus kolektyvinio ginčo Taikinimo komisijoje, teisė skelbti streiką buvo įgyvendinta įstatyme numatyta tvarka – nepažeidžiant įstatymo nuostatų, reglamentuojančių streiko paskelbimo procedūrą ir terminus“.

2012 m. spalio 23 -25 dienomis „Vilniaus viešajame transporte“ profesinės sąjungos organizavo balsavimą dėl įspėjamojo ir neterminuotų streikų. Daugiau kaip pusė darbuotojų pritarė įspėjamajam ir neterminuotam streikams. 2012 m. spalio 29 dieną profesinės sąjungos informavo darbdavį apie rengiamą įspėjamąjį streiką.

Su Seimo nariu susitarta rengti spaudos konferenciją ir kuo plačiau paskleisti žinią visuomenei apie tokią profesinių sąjungų pergalę.

A.Sysas informavo, jog po truputį kelią Seime skinasi pataisos, kuriomis būtų įtvirtinta galimybė profesinių sąjungų atstovams dalyvauti darbovietės valdybose. Taip pat pasidžiaugta, jog pavyko įstatymu įtvirtinti galimybę profesinėms sąjungoms gauti patalpas panaudos teisėmis.

Susitikimo metu taip pat aptarti kiti socialiniai, darbo santykių, teisiniai klausimai.
{phocagallery view=category|categoryid=227}

0 komentaras
0

Palikti komentarą