Trišalės tarybos darbo grupė parengs siūlymus dėl minimalios mėnesinės algos didinimo

autorius Solidarumas

Lietuvos Respublikos trišalės tarybos posėdžio metu diskutuota dėl minimalios mėnesinės algos didinimo perspektyvų. Nuspręsta sukurti darbo grupę, vadovaujamą socialinės apsaugos ir darbo viceministro, Lietuvos Respublikos trišalės tarybos pirmininko Gintaro Klimavičiaus, parengsiančią siūlymus dėl minimalios mėnesinės algos didinimo galimybių.

Posėdžio metu pristatyta statistinė informacija, padedanti įvertinti Lietuvos situaciją darbo užmokesčio srityje bei lyginanti su kitų Europos šalių patirtimi, kelti įvairūs siūlymai dėl minimalios mėnesinės algos didinimo galimybių, pavyzdžiui, susiejant minimalios mėnesinės algos dydį su tam tikrais rodikliais, tokiais kaip vidutinio mėnesinio užmokesčio dydis, infliacija ir kt.

Pasak viceministro G. Klimavičiaus, sprendžiant minimalios mėnesinės algos didinimo klausimą būtina įvertinti visus faktorius ir ieškoti tinkamiausio sprendimo. Šiandienos posėdžio metu išsakyta vertingų pasiūlymų, į kuriuos bus atsižvelgta naujai sudarytos darbo grupės darbo metu.

Posėdžio dalyviams taip pat pristatytas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektas, kuriuo siekiama sukurti tvaresnį Lietuvos socialinį modelį, kartu sukuriant bei įdiegiant ir stebėsenos sistemą. Tikimasi, kad sukurtas modelis leis atsakingoms institucijoms kokybiškiau formuoti valstybės strateginę ekonomikos politiką ilguoju laikotarpiu. Tai taip pat leis ateityje užtikrinti vykdomos politikos vientisumą ir sistemos stabilumą.

Posėdžio metu pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp Panevėžio miesto trišalės tarybos ir Lietuvos Respublikos trišalės tarybos. Taip pat pristatyta numatoma regioninės politikos plėtra 2014–2020 m., aptarti kiti aktualūs klausimai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

0 komentaras
0

Palikti komentarą