Anykščių trišalėje taryboje svarstytas rajono ligoninės likimas

autorius Solidarumas

Spalio 23 dieną vyko Anykščių trišalės tarybos posėdis. Svarbiausi posėdžio klausimai – antrinės asmens sveikatos priežiūros organizavimo perėmimas iš savivaldybių bei greitosios medicinos pagalbos paslaugų centralizavimas.

Trišalės tarybos nariai išreiškė susirūpinimą, kadangi Sveikatos apsaugos ministerija planuoja savivaldybėms priklausančias ligonines perimti savo žiniai.

Posėdyje dėl nežinomų priežasčių nedalyvavo nė vienas reformos iniciatorės ministerijos atstovas.

Anykštėnai nerimauja, ar po ligoninės perėmimo paslaugos išliks pakankamai prieinamos gyventojams, ar ligoninės personalas išsaugos darbos vietas, kadangi šiuo metu tai didžiausias rajono darbdavys.

Kalbėdami dėl greitosios medicinos pagalbos paslaugų centralizavimo, trišalės tarybos nariai išreiškė susirūpinimą, kad centralizavus paslaugų kokybė kris. Taip gali atsitikti, nes į įvykio vietą vyks tuo metu arčiausiai esantis ekipažas, kuris gali ne itin gerai žinoti rajoną ir nerasti tikslios įvykio vietos.

Profesinių sąjungų atstovai, pasisakę posėdyje teigė, jog svarbiausia išlaikyti darbo vietas ir paslaugų kokybę.

Priimtas nutarimas paruošti rezoliuciją, kurioje bus išreikštas nepritarimas vykdomai pertvarkai. Rezoliucija bus pristatyta SAM ministrui, Lietuvos ministrui pirmininkui, Prezidentei ir kitiems aukščiausiems šalies pareigūnams.

Posėdyje dalyvavo LPS „Solidarumo“ valdybos nariai Antanas Liutkevičius ir Arūnas Lekavičius, koordinacinės tarybos narės Jurgita Žiukienė ir Alvyda Verikienė, bei atstovas spaudai Vytautas Kašėta.
{phocagallery view=category|categoryid=178}

0 komentaras
0

Palikti komentarą