Anykščiuose ruošiamasi šakinės kolektyvinės sutarties pasirašymui

autorius Solidarumas
any kolek1

2017 liepos 13 d. Anykščiuose vyko Lietuvos socialinių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ susitikimas su vietinėmis profesinėmis sąjungomis, slaugos darbuotojais ir nevyriausybinėmis organizacijomis aptarti rengiamos šakinės socialines pataisas teikiančių įmonių darbuotojų kolektyvinės sutarties. Ši jau septynerius metu rengiama sutartis artėja prie pasirašymo stadijos.

Alma Nevierienė, dalyvaujanti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbo grupėje, kuri rengia šią sutartį, papasakojo apie sutarties rengimo eigą ir su ja susijusias problemas. Ketinama šią šakinę kolektyvinę sutartį pasirašyti iki Naujųjų metų.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch papasakojo, kad jau pasirašyta pirmoji Lietuvoje šakinė medicinos darbuotojų kolektyvinė sutartis, kurioje numatyta daug gerų dalykų darbuotojams, kurių nėra naująjame Darbo kodekse, pvz:. 50% atlyginimo dydžio priedas už kito darbuotojo pavadavimą ir kt. Susitikimo dalyviams buvo buvo padalinta medicinos darbuotojų šakinė kolektyvinė sutartis.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ teisininkas Vitalijus Jarmontovičius papasakojo apie pakitimus naująjame Darbo kodekse. Ypač dalyvius sudomino tai, kad pagal naująjį Darbo kodeksą įmonėse, kuriose dirba dvidešimt darbuotojų, bus privaloma steigti Darbo tarybas, kurios atstovaus visus įmonės darbuotojus ir vykdys darbuotojų konsultavimo ir informavimo pareigas t. y. atliks tuos uždavinius, kuriuos privalo vykdyti profesinės sąjungos. Tačiau jei profesinėms sąjungoms priklauso daugiau nei 30% visų darbuotojų, Darbo tarybos nebus steigiamos, o jų darbą atliks profesinės sąjungos.

Darbo kodekse yra numatyta naujovė, kad kolektyvinėse sutartyse gali būti taikomos skirtingos darbo, poilsio ir net darbo apmokėjimo sąlygos profesinių sąjungų nariams ir joms nepriklausantiems įmonės darbuotojams. Tai yra galimybė įmonėse, kuriose yra stipresnės profesinės sąjungos, jas dar labiau sustiprinti ir pritraukti į profesines sąjungas tuos darbuotojus, kurie dar nėra profesinių sąjungų nariai, bet naudojosi kolektyvinės sutarties teikiama nauda, nes kolektyvinė sutartis, kurią sudarydavo profesinės sąjungos, galiodavo visiems įmonėms darbuotojams.

Svečiai atsakė į gausius dalyvių klausimus. Buvo nutarta artimiausiu metus surengti panašius susitikimus Anykščių socialinės globos įstaigose.

 

anyl kolek
 
 
any kolek3
 
any kolek2
0 komentaras
0

Palikti komentarą