Ar Lietuva išliks elektros energiją gaminančia šalimi?

autorius Solidarumas

Balandžio 28 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijoje vyko pristatymas elektros tinklų kodekso pakeitimo klausimams aptarti. Renginyje dalyvavo Lietuvos energetikų profesinė sąjunga “Solidarumas” pirmininkas, LPS „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas.

„Litgrid“ Strategijos departamento direktorius Liutauras Varanavičius pristatė ES energetikos sąjungos tikslus:

–    Sumažinti ES valstybių narių priklausomybę nuo vienintelių energijos tiekėjų;
–    Padidinti energijos tiekimo ir vartojimo efektyvumą;
–    Užtikrinti konkurencingas energijos kainas;
–    Suteikti daugiau pasirinkimo galimybių vartotojams.

ES Trečio paketo pagrindu vykdomas elektros rinkų bei tinklų veikimą reglamentuojančių taisyklių unifikavimas ES mastu. Tuo tikslu rengiami ir priimami Elektros tinklo kodeksai

Jais siekiama:

– kurti vieningą energijos vidaus rinką;
– padidinti konkurenciją suvienodinant taisykles;
– padidinti energijos tiekimo saugumą nustatnt naujus reikalavimus.

„Litgrid“ Strategijos ir tyrimų skyriaus vadovas Ramūnas Bikulčius kalbėjo apie planuojamus generacijos pajėgumus, elektros poreikį ir tinklų plėtrą. Aptartos naujos rinkos ir galimybės, kurias verslui atvers elektros jungtys NordBalt ir LitPol Link.

Lietuvos energetikų profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkas Rimtautas Ramanauskas teigė jog LitPol Link kol kas numatyta tiesti tik iki Elko miesto toliau elektros perdavimo linijų nėra. Pranešėjai  patikino, kad vyksta derybos su Lenkijos atstovais, siekiant iki 2018 metų pastatyti linijas prie kurių galėtų prisijungti LitPol link jungtis. Konkretaus atsakymo į šį klausimą nėra, nes tai priklauso tik nuo Lenkijos vyriausybės planų.

Rimtautas Ramanauskas taip pat domėjosi ar Lietuva bus tik elektrą perduodanti šalis ar ir gaminanti, nes tai kurtų papildomas darbo vietas energetiko sektoriuje. Šitas klausimas taip pat lieka atviras, nes neaišku ar Lietuva turės savo atominę elektrinę.
{phocagallery view=category|categoryid=296}

0 komentaras
0

Palikti komentarą