Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ Tarptautinės darbo dienos proga primins socialdemokratines vertybes

autorius Solidarumas

LPS „Solidarumas“ Valdyboje nuspręsta Gegužės 1-ąją, kai Vilniuje, LITEXPO rūmuose vyks Lietuvos socialdemokratų partijos suvažiavimas, priminti LSDP pirmininkui, Premjerui Algirdui Butkevičiui, kad mokslininkų parengtas ir jo globojamas socialinio modelio įstatymų rinkinys, tame tarpe Darbo kodekso projektas, neatitinka socialdemokratinių vertybių, Lietuvos žmonių lūkesčių ir Europos socialinio modelio principų.   Profesinių sąjungų informavimo ir konsultavimo akcija prasidės 9.00 val.

LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė sako: „priminsime LSDP pirmininkui ir partijos nariams jų programą, pasakysime, jog mūsų manymu, parengtas socialinio modelio projektas visai nėra socialinis modelis ir neatitinka ES socialinio modelio bei socialdemokratinių vertybių. Paklausime, gal Ministras Pirmininkas yra tiesiog suklaidintas?“

Profesinių sąjungų atstovai  konstatuoja, jog Lietuvos vyriausybės siūlomos Darbo kodekso ir Profsąjungų įstatymo pataisos atriša rankas darbdaviams piktnaudžiauti ir savivaliauti, atleidžiant darbuotojus iš darbo, panaikina socialines garantijas ir pagrindinį profsąjungų judėjimo iškovotą aštuonių valandų darbo dieną, sugražina samdomus darbuotojus į pradinio juodojo kapitalo laikus.

Matydami šiandieninės oligarchinės socialdemokratų vyriausybės ir jos rėmėjų ketinimą liberalizuoti Lietuvos Respublikos Darbo kodeksą, mes, profesinės sąjungos reiškiame protestą ir reikalaujame kartu su socialiniais partneriais sėstis už derybų stalo ir papunkčiais svarstyti šį projektą, nepažeidžiant darbuotojų, darbdavių ir profesinių sąjungų interesų.

„Realus socialinis dialogas – būtinas. Socialiai saugesnė, išgirsta, nesusikaldžiusi visuomenė, socialinė darna kaip niekad būtina, nes šiandien tai jau yra ir Lietuvos nacionalinio saugumo reikalas“, – sako Europos parlamento narys Zigmas Balčytis.

0 komentaras
0

Palikti komentarą