Prancūzijos profesinės sąjungos CFDT teisininkės pristatė Prancūzijos patirtį darbo santykiuose

autorius Solidarumas

Gegužės 24 dieną Vilniuje vyko Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ organizuojama ir ESF lėšomis finansuojama konferencija. Konferencijoje dalyvavo Prancūzijos demokratinės darbo konfederacijos (CFDT), kuri narių skaičiumi yra didžiausia profesinė sąjunga Prancūzijoje, atstovės ir 70 LPS „Solidarumas“ narių.

Konferencijoje dalyvavo socialiniai partneriai: Elektrėnų savivaldybės mero pavaduotojas Viktoras Valiušis, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktoriaus pavaduotoja Eglė Radišauskienė, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos Regionų departamento direktorė Jolanta Štreimikienė.

Didelio dėmesio sulaukė Prancūzijos demokratinės darbo konfederacijos atstovės Valerie Pau pranešimas apie darbo rinkos situaciją Prancūzijoje. Anot pranešėjos, Prancūzijoje, panašiai kaip ir Lietuvoje veikia darbo teismai, kurie nagrinėja individualius darbo ginčus tarp darbdavio ir darbuotojo, tačiau šie teismai nenagrinėja viešąjame sektoriuje kylančių darbo ginčų.

Valerie Pau pristatė darbo sutarčių rūšis Prancūzijoje (jų yra 5), kuo kiekviena skiriasi, kuri naudingesnė darbuotojui ir t.t.

Lietuvius stebino minimalaus darbo užmokesčio Prancūzijoje dydis (9,43 euro už valandą).

Prancūzijoje profesinės sąjungos turi atstovauti mažiausiai 30 procentų vienoje darbovietėje dirbančių asmenų, tam, kad būtų galima pasirašyti kolektyvinę sutartį.

Antrojoje konferencijos dalyje Valerie Pau kalbėjo apie apie streikų organizavimą, derybas su darbdaviais. Ji teigė, jog Prancūzijoje dažnai vyksta streikai, tačiau tik per konfliktus išsikovojama socialinė apsauga.

Konferencijos pabaigoje parengti pasiūlymai.

{phocagallery view=category|categoryid=142}

0 komentaras
0

Palikti komentarą