Nuo šiol darbo laikas privalės būti fiksuojamas atidžiau

autorius Solidarumas
estt

2019 m. gegužės 14 d. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) nurodė, kad visi Europos Sąjungos darbdaviai privalo detaliai fiksuoti darbuotojų darbo laiką. Tokiu sprendimu siekiama išvengti atvejų, kai darbuotojai dirba viršvalandžius, tačiau jie nėra fiksuojami. Europos profesinių sąjungų konfederacija pasveikino Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl šio sprendimo.

Europos profesinių sąjungų konfederacijos sekretorė Ester Lynč (Esther Lynch) komentavo šį sprendimą: „Darbuotojai negali sau leisti dovanoti savo laiką darbdaviams nemokamai. Valstybės narės turės bendradarbiauti su darbdaviais ir profesinėmis sąjungomis, kad peržiūrėtų nacionalinius įstatymus, praktiką ir užtikrintų, kad visas darbo laikas būtų apmokėtas, o darbuotojams už viršvalandinį darbą būtų tinkamai kompensuojama.”

LR Darbo kodekso 121 straipsnyje yra reglamentuota, kas yra viršvalandinis darbas. „Darbo laiko apskaita tvarkoma […] žiniaraščiuose, kurie gali būti pildomi ir saugomi elektroniniu būdu. Darbuotojas turi teisę susipažinti su savo darbo laiko apskaita ir reikalauti neatlygintinai gauti darbo laiko apskaitos žiniaraščio išrašą.”

Lietuvoje egzistuoja darbo laiko stebėsenos reglamentavimas, todėl ESTT sprendimas situacijos Lietuvoje iš esmės nepakeis, mano kai kurie Lietuvos darbo teisės specialistai.

Parengė Jovita Pretzsch

0 komentaras
0

Palikti komentarą