Automobilių remonto įmonėje – nelegalaus darbo užkratas

autorius Solidarumas

Valstybinės darbo inspekcijos inspektorių tikrinimo metu šių metų vasarį UAB „Geslita“ automobilių remonto įmonėje buvo užfiksuotas galimai nelegaliai automobilį remontuojantis darbuotojas. Pagal inspektorių protokolą išnagrinėjęs bylą dėl nelegalaus darbo naudojimo Vilniaus rajono apylinkės teismas pripažino, kad esant darbo sutarties požymiams UAB „Geslita“ direktorius leido dirbti nesudarius rašytinės darbo sutarties ir nustatyta tvarka nepranešus Sodros teritoriniam skyriui.

Atsižvelgęs į tai, kad įmonės vadovas prisipažino padaręs pažeidimą ir dėl to gailisi, teismas skyrė numatytą minimalią nuobaudą – 3 tūkst. litų, baudos mokėjimą išdėstant ilgesniam laikui.

Tačiau nepraėjus nė mėnesiui inspektoriai bendrovės teritorijoje vėl nustatė besidarbuojantį nelegalą. Šį kartą teismas, pripažinęs UAB „Geslita“ vadovą kaltu padarius administracinį nusižengimą, jam skyrė 10 tūkst. litų baudą. Tai minimali už pakartotinį pažeidimą sankcijoje numatyta nuobauda, nes teismas atsižvelgė į tai, kad nelegalus darbas truko neilgai, tik keletą dienų.

Tačiau nutartyje pabrėžta, kad padarytas vienas sunkiausių darbo įstatymų pažeidimų, kadangi nelegaliu darbu kėsinamasi į asmens teisę pasinaudoti teisinėmis ir socialinėmis garantijomis, taip pat įvertinta ir pažeidėjo asmenybė – pažeidimas padarytas dar esant galiojančiai administracinei nuobaudai, o jau baustas už analogišką veiką asmuo nelegalaus darbo esmę neabejotinai žinojo.

Primintina, jog Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, kad nelegalus darbas užtraukia baudą darbdaviams ar jų įgaliotiems asmenims už kiekvieną nelegaliai dirbantį asmenį nuo 3 tūkst. iki 10 tūkst. litų. Darbdaviams ar jų įgaliotiems asmenims, jau baustiems administracine nuobauda už tokį pat pažeidimą, gresia bauda už kiekvieną nelegaliai dirbantį asmenį nuo 10 tūkst. iki 20 tūkst. litų.

Valstybinės darbo inspekcijos informacija

0 komentaras
0

Palikti komentarą