Baltarusijos demokratinių profesinių sąjungų kongresas rinko pirmininką

autorius Solidarumas

Gruodžio 5 dieną Minske vyko 9 –asis Baltarusijos demokratinių profesinių sąjungų kongreso suvažiavimas. Kongreso kvietimu suvažiavime dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas. Suvažiavimo metu Baltarusijos demokratinių profesinių sąjungų kongreso pirmininku perrinktas Aleksandras Jarošukas – už jį balsavo 54 iš 94 delegatų. Kongresui jis vadovauja nuo 2002 metų.

Kongreso metu priimtos rezoliucijos dėl „Šalies dirbančiųjų socialinės – ekonominės situacijos“, „Profesinių sąjungų solidarumas ir vienybė“, „Baltarusijos profesinių sąjungų ir dirbančiųjų teisių pažeidimai“.

Rezoliucijose pažymima, jog socialinė ir ekonominė situacija Baltarusijoje yra sudėtinga, žmonės iki šiol jaučia 2011 metų ekonominės krizės pasėkmes, dėl šalies valdžios populistinės politikos 3 kartus nuvertėjo Baltarusijos rublis ir tiek pat sumažėjo žmonių pajamos.

Nepriklausomos profesinės sąjungos jau 20 metų patiria nuolatinį spaudimą, šių profesinių sąjungų nariai persekiojami, terorizuojami, atleidžiami iš darbo. Tačiau pačiose sudėtingiausiose situacijose profesinių sąjungų nariai jaučia palaikymą tiek iš Baltarusijos profesinių sąjungų, nepriklausomų nuo valdžios, tiek ir iš kitų šalių kolegų.

Kongreso delegatai Baltarusijos valdžios reikalauja baigti diskriminuoti, susidoroti ir persekioti nepriklausomas profesines sąjungas ir jų narius, kuo skubiau pradėti vykdyti Tarptautinės darbo organizacijos rekomendacijas, užtikrinti Baltarusijos respublikoje laisvę jungtis į organizacijas ir profesines sąjungas.

Baltarusijos demokratinių profesinių sąjungų kongresas įkurtas 1993 metais ir yra vienas iš dviejų didžiausių profesinių sąjungų centrų Baltarusijoje. Į konkgreso sudėtį įeina keturios organizacijos – Nepriklausoma Baltarusijos profesinė sąjunga, Laisvoji metalistų profesinė sąjunga, Laisvoji Baltarusijos profesinė sąjunga ir Baltarusijos dirbančiųjų profesinė sąjunga.
{phocagallery view=category|categoryid=275}

0 komentaras
0

Palikti komentarą