Darbuotojų sauga ir sveikata – būtina imtis skubių veiksmų

autorius Solidarumas
etuc

Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) kritiškai vertina Europos Komisijos komunikatą dėl 2014–2020 m. ES darbuotojų saugos ir sveikatos strateginės programos. ETUC  posėdyje buvo akcentuota, jog darbuotojų sauga ir sveikata yra ta sritis, kurioje būtina imtis skubių veiksmų. ETUC rezoliucijoje pabrėžiama tai, kad darbuotojų sveikatos ir saugos situacija blogėja. Labai daug žmonių yra veikiami kenksmingų medžiagų, patiria stresą, miršta dėl profesinių susirgimų.

Europos Sąjungoje kiekvienais metais  miršta per keturis tūkstančius žmonių dėl nelaimingų atsitikimų darbe, o daugiau nei trys mln. darbuotojų yra sunkių nelaimingų atsitikimų darbe, dėl kurių neatvyksta į darbą ilgiau kaip tris dienas, aukos. Maždaug vienas darbuotojas iš keturių mano, kad dėl dirbamo darbo jo sveikatai ir augai gresia pavojus, arba jo darbas iš esmės kenkia sveikatai.

Tarptautinės darbo organizacijos duomenimis, 2008 m. ES 160 000 žmonių susirgo mirtinomis su darbu susijusiomis ligomis, iš jų beveik 96 000 atvejų pagrindinė mirties priežastis buvo vėžys.

Naujasis Europos Komisijos prezidentas pripažino, kad Europos politikose trūksta socialinio teisingumo ir pažadėjo naują požiūrį kad  atkurtų piliečių pasitikėjimą Europa. Darbuotojų sveikata ir sauga yra viena iš sričių, kurioje būtina imtis esminių ir skubių veiksmų. Ankstesnioji Komisija pripažino  sveikatos ir saugos darbe svarbą, pasiūlė mažinti administracines kliūtis ir direktyvas, kurios reglamentuoja sveikatą ir saugą (OSH) pasiūlė peržiūrėti teisinė bazę. Tačiau teisinių procedūrų sumažinimas neturėtų reikšti, jog mažinama darbuotojų saugos ir sveikatos priežiūra.

Europos Parlamentas kartu su Europos profesinių sąjungų konfederacija rezoliucijose, kurios buvo priimtos 2011 -2013 metais ir Trišalis patariamasis komitetas  dėl saugos ir sveikatos darbe, veikiantis prie Europos Komisijos (ACSHW)  ne kartą kreipėsi į Komisiją, ragindami  parengti Europos strategiją, kuri numatytų labiau išmatuojamus tikslus, numatytų nuolatinį vertinimą. Taip pat buvo  raginama stiprinti Darbo inspekcijų darbą bei numatyti konkrečias priemones, kurios mažintų psichosocialines rizikas darbo vietose. Deja, EK komunikate dėl Sveikatos ir saugos programos, yra ignoruojamos rekomendacijos bei ETUC reikalavimai, kuriuose pabrėžiama būtinybė priimti stiprinti saugos ir sveikatos darbe prevenciją.

ETUC kreipiasi į socialinius partnerius, kviečia aktyviai dalyvauti minint tarptautinę žuvusių darbe dieną, balandžio 28 d.

0 komentaras
0

Palikti komentarą