Baltijos jūros regiono šalių profesinių sąjungų tinklas

autorius Jovita

2021 m. gegužės mėn. 3 d. įvyko Baltijos jūros regiono šalių profesinių sąjungų tinklo BASTUN virtualus posėdis, kuriame dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch.

Virtualią diskusiją moderavo Šiaurės šalių tarybos (toliau-NFS) politikos pareigūnė Jenny Tabermann, o jai talkino Asa Strom. Jenny Tabermann pakeitė darbą ir paliko NFS, o vietoje jos dirbs Asa Strom, kuri prisistatė dalyviams.

Virtualiame BASTUN susitikime pranešimą pristatė Europos profesinių sąjungų konfederacijos instituto ekspertė Paula Franklin, kuri kalbėjo apie darbuotojų psichinę sveikatą ir gerbūvį. Ji atskleidė, kad dėl pandemijos sukeltų reiškinių daugiau skundėsi moterys, nei vyrai. Joms taip pat buvo sudėtingiau suderinti darbą namuose ir šeiminius įsipareigojimus. Pandemijos metu kai kurie darbuotojai turėjo suderinti virtualius susitikimus iš namų iki vaikų pamokų arba jau po jų. Darbuotojų darbo laikas pailgėjo dirbant nuotoliniu būdu ir vidutiniškai siekė iki 48 val. per savaitę. Kai kur darbdaviai nekreipė dėmesio į darbuotojų skundus, kad jie neturi namuose darbo kėdės, tinkamos technikos ir pan.

BASTUN pirmininkavimą gegužės 3d. baigė Lietuva ir perėmė Norvegija. Už kooperavimą dėkojo  NFS generalinis sekretorius Magnus Gisler Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkei Kristinai Krupavičienei ir jos pavaduotojai Jovitai Pretzsch.

Norvegija BASTUN pirmininkaus nuo š.m. birželio pabaigos iki kitų metų birželio mėn. Profesinės sąjungos LO Norway  atstovai Terje Olav Olsson  ir Yanina Unnli  pristatė Norvegijos pirmininkavimo 2021-2022 m. programą, kurioje ne mažai dėmesio skiriama Baltarusijai.

Sekantis BASTUN susitikimas numatomas rudenį lapkričio 25d. Suomijos sostinėje Helsinkyje.

0 komentaras
0

Palikti komentarą