Be teisės streikuoti, kolektyvinės derybos yra niekas kitas, kaip tik kolektyvinis elgetavimas

autorius Solidarumas

Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos nariai pakartojo savo  įsipareigojimą ginti teisę streikuoti, kuri yra atakuojama tiek Europoje, tiek  ir visame pasaulyje. Europarlamentarai remia Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) iniciatyvą 2015 vasario 18 d. organizuoti diskusiją ginant teisę streikuoti. Teisė į streiką yra neginčijama, – sako jie.

Socialistai ir demokratai kaltina darbdavius dėl to, kad jie bando apriboti teisę streikuoti diskusijose, kurios vyksta Tarptautinėje darbo organizacijoje (TDO)
Europos Parlamento S&D narė Jutta Steinruck (Vokietija) sakė: “Mes  niekada neleisime riboti teisės streikuoti.  Tai pagrindinė socialinė teisė, tai ES viena iš pamatinių vertybių  ir yra neginčijama. Tik stiprūs santykiai tarp socialinių partnerių gali sukurti sėkmingą ekonomiką. Krizė parodė, kad pramonė turi turėti aiškias taisykles ir platų darbuotojų dalyvavimą. Mes esame darbuotojų pusėje. Mes ir toliau remiame juos, ypač vasario 18 d., kuri yra tarptautinė veiksmo diena, kurią organizuoja Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija”.

Europos Parlamento S & D narys Agnes Jongerius (Nyderlandai) sako: “Be teisės streikuoti, kolektyvinės derybos yra niekas kitas, kaip tik  kolektyvinis elgetavimas. Mes matome, kad darbdaviai nori atimti tą vienintelį  darbuotojų įrankį, kurį jie gali naudoti gindami save. Teisės streikuoti dėka darbuotojai sugebėjo iškovoti geresnes darbo sąlygas ir apsiginti nuo nesąžiningų darbdavių.  Krizės metu Europoje matėme darbuotojų teisių silpnėjimą, o socialinis dialogas ir profesinės sąjungos patiria spaudimą“.

Parengė Daiva Kvedaraitė

0 komentaras
0

Palikti komentarą