COVID-19 ir atsigavimas: profesinių sąjungų vaidmuo kuriant pažangą

autorius Jovita

2021 m. liepos 12d. Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) Darbuotojų veiklos biuras (ACTRAV) surengė aukšto lygio virtualią diskusiją, kurioje buvo pristatytas Tarptautinio darbo tyrimų žurnalo tyrimas „COVID-19 ir atsigavimas: profesinių sąjungų vaidmuo kuriant geresnę pažangą“. Diskusijoje dalyvavo tyrėjai, mokslininkai, TDO Europos ir Vidurinės Azijos profesinių sąjungų atstovai ir lyderiai, Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch, AB ,,Lietuvos geležinkeliai” profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkas Stanislavas Fedaravičius ir projektų vadovė Daiva Kvedaraitė.
Apie 100 prisijungusių dalyvių iš 24 šalių pasveikino TDO Darbuotojų veiklos biuro atstovas Centro ir Rytų Azijai Sergejus Glovackas, o sveikinimo žodį tarė biuro direktorė Maria Helena Andre.
Diskusijos dalyviai atskleidė, kad 185 mln. žmonių buvo užsikrėtę COVID-19, o 54 mln. žmonių žuvo nuo šios klastingos ligos. Tačiau nepaisant to visi darbuotojai turi turėti galimybę pasisakyti ir dalyvauti socialiniame dialoge, o pokarantininiu laikotarpiu svarbus ir profesinių sąjungų vaidmens atstatymas.
Tyrime atskleista, kad COVID laikotarpiu net 26 proc. padidėjo profesinių sąjungų narystė, o 83 proc. priėmė socialinį dialogą, kaip galimybę spręsti problemas. Pasirodo, kad socialinis dialogas padėjo spręsto COVID problemas ir geriau suvaldyti krizę. Kaip ir anksčiau profesinių sąjungų judėjime išlieka prioritetas – socialinė apsauga, taip pat darbo vietų ir pajamų apsauga.
COVID laikotarpiu daugiausia nukentėjo moterys ir migrantai. Manoma, kad pasaulyje net 47 mln. moterų atsidūrė skurde dėl COVID sukeltos krizės. O profesinių sąjungų judėjime atsiskleidė ir naujos perspektyvos – padaugėjo jaunų narių.
Mokslininkai savo tyrime pateikė ir rekomendacijas, tai būtų – socialinis dialogas, jaunimo užimtumas, darbuotojų teisių gynimas ir t.t.


0 komentaras
0

Palikti komentarą