Viceministras užtikrino, kad skuboti sprendimai dėl švirkštų dalinimo kaliniams nebus priimami

autorius Ričardas

2021 m. liepos 9 d. Įkalinimo įstaigų medicinos darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Vita Subačiutė kartu su kitų profesinių sąjungų atstovais susitiko su Teisingumo viceministru Elanu Jablonsku ir aptarė padėtį įkalinimo įstaigose.

Profesinių sąjungų atstovai perdavė darbuotojų susirūpinimą dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusių pasiūlymų leisti nuteistiesiems naudotis švirkštais, nes tokiu būdu jie neva galėtų saugiai leistis narkotikus, nors narkotikų patekimas į įkalinimo įstaigas yra draudžiamas. Dalis nuteistųjų serga AIDS, ŽIV ir kitomis per kraują užkrečiamomis ligomis, todėl leidimas jiems naudotis švirkštais gali padidinti šių ligų plitimą įkalinimo įstaigose.

Profesinių sąjungų atstovai taip pat pareiškė susirūpinimą dėl darbuotojų ir pačių kalinių saugumo, nes švirkštai pateks į asmenų, kurie buvo nuteisti dėl smurtinių nusikaltimų, rankas.

Viceministras E.Jablonskas, išklausęs profesinių sąjungų nuogąstavimus, užtikrino, kad Teisingumo ministerija yra pasiruošusi atvirai diskutuoti šiais klausimais. Tai teikia vilčių, kad skuboti sprendimai nebus priimami, o darbuotojų saugumas įkalinimo įstaigose bus užtikrintas.

0 komentaras
0

Palikti komentarą