Darbo ginčų komisija panaikino drausmines nuobaudas

autorius Solidarumas

I.D. dirba rinkodaros ir pirkimų specialiste UAB „Sanifinas“ nuo 2007 metų ir iki 2014 metų neturėjo dėl darbo jokių pastabų ir drausminių nuobaudų. 2014 m. birželio mėnesį  komercijos direktorė Nadzeya  Vasilionak pradėjo reikalauti pakeisti darbo sutartį iš neterminuotos į terminuotą. Kai I.D. nesutiko, užsitraukė direktorės nemalonę.

Prasidėjo tarnybiniai pranešimai, reikalavimai pasiaiškinti dėl neva tai nelaiku  pateiktų užsakymų, netinkamai nustačius prekių kanas, neteisingai ir klaidingai surašius pasiaiškinimą. Kaltinimai tapo dar aršesni, kai I.D. pranešė, kad yra nėščia.  2015 m. sausio 8 d. buvo parašyti du įsakymai, pagal kuriuos I.D. buvo paskirtos dvi drausminės nuobaudos – pastaba ir papeikimas. Dėl teisinės pagalbos I.D. kreipėsi į Lietuvos profesinę sąjungą „Solidarumas“, kur ją priėmus į profesinę sąjungą ją atstovauti buvo įgalioti „Solidarumo“ teisininkai.

UAB „Sanifinas“ pasamdė brangiausius T. Bagdanskio teisinės bendrijos advokatus, kurie tam, kad sukelti darbuotojai stresą,  su atsiliepimu darbo ginčų komisijai pateikė nemažą advokato atstovavimo sąskaitą, nepaisant to, kad darbo ginčų komisija nepriteisia bylinėjimosi išlaidų. Pažymėtina, kad ši advokatų kontora atstovavo Rokiškio psichiatrijos ligoninę, kuri vengė mokėti sanitarams atlyginimo priedą už darbą pavojingose sąlygose, visų instancijų teismuose kol Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priteisė sanitarams nuo 2002 m. nemokėtus priedus už nukrypimus nuo normalių darbo sąlygų pagal Darbo kodekso 192 str.

2015 m. gegužės 26 d. Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus teritorinio skyriaus II-oji darbo ginčų komisija priėmė sprendimą pripažinti neteisėtomis ir panaikino UAB „Sanifinas“ 2015-01-08 įsakymais Nr. 15/01/08-5 ir  Nr. 15/01/08-6 I.D. skirtas drausmines nuobaudas.

P. Grėbliauskas 8686 17391

0 komentaras
0

Palikti komentarą