Dėl dotacijų stokos kenčia ir įmonė ir jos darbuotojai

autorius Solidarumas

Gruodžio 9 dieną Elektrėnų komunalinio ūkio įmonės patalpose įvyko susitikimas su transporto padalinio darbuotojais. Nuolat mažėjantį keleivių pervežimą įmonė vykdo Kaišiadoryse, Trakuose, Elektrėnuose. Atliekami ir užsakomieji reisai. Įmonėje įvesta suminė darbo laiko apskaita, kurios apskaitinis laikotarpis yra 4 mėnesiai. Vidutinis vairuotojo atlyginimas apie 1600 litų, atskaičius mokesčius. Vairuotojai skundėsi įmonės vadovui, kad jiems nemokami viršvalandžiai.

Pagal įmonėje veikiančią kolektyvinę sutartį vairuotojui pasiruošti darbui skiriama 1 val., tai yra prieš ir po darbo po 30min., tačiau vairuotojai sakė, kad to nepakanka, nes grįžus iš reiso, reikia ne tik vidų išsišluoti, bet ir nuplauti autobusą. Prieš darbą reikia automobilį pašildyti, patikrinti ar jis veikiantis ir nesugadintas, nes dauguma autobusų seni. Vairuotojai sakė, kad trūksta plovimo šluotų, beje jos yra ne pigios, kainuoja apie 40-50 litų. Administracijos atstovai teigė, kad tiems, kas rodo iniciatyvą šluotos visada yra, tik tereikia paprašyti.

Elektrėnų komunalinis ūkis kiekvienais metais gauna dotaciją už keleivių pervežimą, tačiau Vyriausybė neįvykdo savo įsipareigojimų. Dėl susidariusio įsiskolinimo įmonė neturi galimybių didinti darbo užmokesčio, atnaujinti transporto priemonių.

Susirinkimo dalyviai – administracijos ir profesinių sąjungų atstovai nusprendė kreiptis į Vyriausybę, su reikalavimu, kad kitiems metams būtų gražintos visos priklausančios dotacijas už keleivių pervežimą.

Susitikime dalyvavo LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch, Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Arvydas Vyšniauskas, Elektrėnų komunalinio ūkio vadovybė: direktorius, kiti pareigūnai. Susirinkimą organizavo profesinės sąjungos pirmininkas Eimantas Jaras.

Parengė Jovita Pretzsch
{phocagallery view=category|categoryid=276}

0 komentaras
0

Palikti komentarą