Dėl vadovės klaidų kenčia ne tik jos pavaldiniai, bet ir viso rajono gyventojai

autorius Ričardas
keb ver

2021 m. birželio 28 d. Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jolanta Keburienė kreipėsi į šios įstaigos vadovę vyr.gydytoją Gitaną Čepienę, nusiųsdama šio rašto kopiją Ukmergės rajono merui Rolandui Janickui, Ukmergės rajono Sveikatos ir socialinės paramos komiteto pirmininkui Romui Pivorui ir Seimo nariui Juozui Varžgaliui Juozas dėl 2020-12-15 UKMERGĖS PSPC VYR.GYDYTOJO ĮSAKYMO NR.V-166 „DĖL GREITOSIOS MEDICINOS PAGALBOS (GMP) SKYRIAUS PAŽANGAUS GYVYBĖS PALAIKYMO BRIGADŲ SKAIČIAUS PATVIRTINIMO“ LAIKINO PAKEITIMO.

2021m. birželio 22 d. Nr. V-93 Ukmergės PSPC vyr. gydytojos įsakymu nuo šių metų liepos 1 d. yra patvirtintos 2,5 GMP skyriaus budinčios brigados. Taigi, šiuo laikotarpiu vietoje trijų budės dvi arba trys GMP brigados. Todėl kyla pavojus, kad pacientai gali nebūti laiku pristatyti į gydymo įstaigas, o darbuotojai turės dirbti didesniu darbo krūviu už tą patį atlyginimą.

Toks įstaigos vadovės sprendimas nustebino GMP darbuotojus, nes Ukmergėje yra uždarytas Covid -19 pacientų skyrius ir neveikia akušerinis skyrius ( dabar jau veikia), todėl šių skyrių pacientus reikia vežti į didžiųjų miestų ligonines, o vasaros laikotarpiu smarkiai išauga rajoną pravažiuojančių ir besisvečiuojančių žmonių skaičius bei tuo pačiu padaugėja darbo GMP tarnybai.

Nors GMP darbuotojų trūksta šis įsakymas nebuvo aptartas su profesine sąjunga, todėl profesinės sąjungos pirmininkė J.Keburienė paprašė paaiškinti kokių konkrečių veiksmų buvo imtasi, kad būtų išvengta šios susidariusios situacijos, kaip bus apmokama darbuotojams, kurie dirbs padidintu darbo krūviu, kaip įstaiga spręs darbuotojų trūkumą, jei darbuotojų skaičius dar sumažės dėl nedarbingumo ar kitų objektyvių priežasčių, kodėl dėl šios ir kitų panašių situacijų nėra bendraujama su GMP, ar paskaičiuota kiek įstaiga praras lėšų, jei dėl brigadų skaičiaus sumažinimo jos iškvietimus vykdys kitų rajonų GMP stotys ir kitus darbuotojams svarbius klausimus. Skaityti čia.

Savo atsakyme vyr. gydytoja G. Čepienė pripažino, kad sudarant darbuotojams atostogų eilę nebuvo įvertinta galimybė užtikrinti pilną trijų GMP brigadų darbą. Tačiau sprendžiant iš atsakymo įstaigos vadovė dėl to savo kaltės nemato.

Savo nesugebėjimą užtikrinti sklandų savo vadovaujamos įstaigos darbą ji bando teisinti tuo, kad nuo liepos 1 d. Lietuvoje atšaukiama dalis su pandemiją susijusių karantino apribojimų, duodant suprasti, jog GMP darbuotojams darbo dėl to sumažės, ir tuo, kad vadovaujantis įstatymais užtenka, kad rajone dirbtų tik dvi GMP brigados.

Ji teigia, kad kol kas nežinoma ar per minėtą laikotarpį GMP darbuotojams padaugės darbo, todėl nėra pagrindo didinti jiems atlyginimus už padidintą darbo krūvį.

Iš atsakymo į klausimą ar buvo paskaičiuota kiek įstaiga praras pajamų, jei dėl brigadų skaičiaus sumažinimo jos iškvietimus vykdys kitų rajonų GMP stotys, išaiškėjo, kad tokie skaičiavimai nebuvo atlikti, nes vyr. gydytoja rašo, jog dar nėra žinoma kiek per liepos ir rugpjūčio mėnesius kitų rajonų GMP perims Ukmergės rajono iškvietimų, todėl neaišku kiek dėl to reikės skirti papildomų išlaidų.

Vyr. gydytoja savo atsakyme teigia, kad siekiant išspręsti atsiradusias problemas visi įstaigos darbuotojai pirmiausia yra skatinami jas spręsti tarpusavyje, kartu su padalinio vadovais, o esant poreikiui kiekvienas darbuotojas gali tiesiogiai kreiptis į Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytoją ar kitą padalinio vadovą.

Įstaigos vadovė G.Čepienė sutinka susitikti su profesinės sąjungos atstovais ir aptarti esamą padėtį. Tenka tik apgailestauti, kad to nebuvo padaryta prieš priimant šį įsakymą. Tuo tarpu iš Ukmergės rajono mero R.Janicko atsakymo iki šiol nesulaukta, nors sklandžiai veikianti sveikatos priežiūra yra svarbi visiems rajono gyventojams. Visą atsakymą skaityti čia.

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?