DĖL VANDENTVARKOS REFORMOS

autorius Jovita

Lietuvos profesinės sąjungos ,,Solidarumas” pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch kreipėsi į Lietuvos Respublikos aplinkos ministeriją su prašymu pristatyti vandentvarkos reformą, organizuojant nuotolinį susitikima su vandentvarkos įmonėse dirbančiais profesinių sąjungų atstovais. Gautas 2021-07-01d. atsakymas.
Gavome Jūsų 2021 m. gegužės 24 d. paklausimą dėl vandentvarkos reformos.
Pagrindiniai valstybės nustatyti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įmonių valdymo tobulinimo pertvarkos tikslai yra siekti didesnio vandentvarkos įmonių veiklos efektyvumo (mažinti veiklos sąnaudas, keisti sąnaudų struktūrą, pasiekti, kad visos įmonės, teikiančios paslaugas, užtikrintų savo veiklą sąnaudų susigrąžinimo principu), stiprinti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų veiklos tvarumą, mažinti centralizuotai teikiamų geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų valymo paslaugų kainų skirtumus savivaldybėse, užtikrinti nacionalinių ir Europos Sąjungos įsipareigojimų teikti kokybiškas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas gyventojams įgyvendinimą.
Informuojame, kad Aplinkos ministerija kartu su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija vykdo projektą „Lietuvos vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sektoriaus reforma konsoliduojant vandentvarkos paslaugas“. Projektu siekiama pateikti praktines rekomendacijas ir informaciją, padėsiančią įgyvendinti vandentvarkos sektoriaus reformą Lietuvoje. Planuojama projektą užbaigti ir rekomendacijas vandentvarkos sektoriaus reformai Lietuvoje turėti š. m. pabaigoje.
Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą informaciją, siūlome susitikimą organizuoti užbaigus vykdomą projektą. Apie susitikimo laiką ir vietą Jus informuosime atskiru raštu.
Taip pat atkreipiame dėmesį, kad jei turite konkrečių klausimų dėl vykdomos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įmonių valdymo tobulinimo pertvarkos, kurie Jus domina, prašome juos pateikti raštu.

Aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius

0 komentaras
0

Palikti komentarą